На фестиваль «ї» до Тернополя з’їдуться десятки митців

Уже вчетверте в Тернополі зберуться найкращі митці України та зарубіжжя. Про це повідомили організатори мистецького фестивалю «Ї», який проходитиме з 6 по 8 травня. Захід пройде у значно більших масштабах, ніж у минулі роки, та передбачає декілька локацій, у яких відбуватиметься певна частина програми.

Василь Томчишин, координатор Мистецького фестивалю «Ї»: «Драматичний театр імені Тараса Шевченка буде основною локацією, де відбуватиметься відкриття та основна вечірня програма. Денна програма буде відбуватись у кафе «Бункермуз» та «Коза». Також задіємо книгарню «Є», Національну спілку письменників, а також аудиторії Національного економічного університету. Крім того, хочемо провести і нічну програму, де будуть відбуватися покази художніх та документальних фільмів, відеопоезії та музично літературні програми, які будуть проходитимуть в Українському домі «Перемога»».

Минулого року фестиваль відвідало більше 60 письменників та близько 20 музичних гуртів. І цьогоріч організатори планують не лише втримати, але і підвищити планку, яку поставили.

Юрій Матевощук, програмний директор Мистецького фестивалю «Ї»: «Серед письменників будуть Сергій Жадан, Дмитро Лазуткін, Богдан Олег Горобчук, Юрій Завадський, Олег Коцарев. Буде достатньо письменників, але ми зараз ведемо перемовини з дійсно найкращими письменниками України і закордону».

У 2016-му відвідувачам фестивалю приготували багато сюрпризів, в частину з яких входить запуск офіційного сайту festivalji.com.ua, доповнення музичної частини ще й сучасною класикою від композитора Egora Grushina та розширення географії закордонних учасників.

Юрій Завадський, директор видавництва «Крок»: «Надіюся, що цього року нам вдасться запросити на фестиваль «Ї» дуже цікавих письменників, спілкування з якими може дуже суттєво змінити деякі світоглядні позиції сучасних українських літераторів, особливо молодих. Імена ми домовились поки що не розголошувати, оскільки ще навіть досі ідуть перемовини щодо можливості приїзду. Зрозуміло, що не все так просто – треба людям оплатити і дорогу і проживання. І хоча люди приїдуть не дуже із далеку, але вже зі значно дальших країн, аніж минулого року».

Репортер, камера – Тетяна Шабанова, відеомонтаж – Степан Гречківський.

«ТМЦ.ІНФО», 2 лютого 2016 року.

Теги: