Роботу у 5 тисяч гривень на місяць ризикують втратити мешканці Ланівців

Цим людям є що втрачати. 5 тисяч гривень на місяць у маленькому райцентрі на півночі Тернопільщини отримує далеко не кожен – лише півсотні працівників підприємства «Агро-Ланівці». Там вирощують свиней. Однак не всім це до вподоби. Найактивніші противники роботи свиноферми говорять про шкоду для екології та сморід.

Керівник підприємства не заперечує: неприємний запах і справді був. Але проблему вже усунули.

Вадим Арістов, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»: «Коли я вивчав це питання, я подивився на обсяг тих заходів, які вжиті компанією для того, щоб не смерділо. І це вражає: встановлені фільтри, накрита лагуна, проведено озеленення території. Причому висаджено майже 8 тисяч дерев, з них 7 тисяч прийнялися. І ці заходи – це тільки початок цього процесу. Планується їх продовжувати, поглиблювати. Ми насправді хочемо створити класне європейське підприємство у Ланівцях».

Подальший тиск голова правління товариства розцінює як розправу над його володарем – Іваном Чайківським.

Вадим Арістов, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»: «Власник є власник, а підприємство є підприємство. А підприємство – це, в першу чергу, люди, які на ньому працюють. І я б дуже хотів, щоб ці речі були розведені у просторі, у сприйнятті, у процесах. Адже це – неправильно».

Для більшості працівників підприємства робота на свинофермі – чи не єдина можливість залишитись в Україні. Вони прийшли під стіни облдержадміністрації просити владу захистити їхні робочі місця.

Богдан, працівник підприємства: «Перед тим працював на цукровому заводі – його також закрили. А зараз сюди прийшов. Мені 35 років. Якщо щось – доведеться кудись за кордон їхати. У Ланівцях немає де заробити».

Клавдія, родичка працівників підприємства: «Там працює мій син, там працює моя внучка. Богу дякувати, що є робочі місця, бо в Ланівцях майже нічого немає – все позакривали. А це є таке підприємство, що працює. Люди задоволені. А є такі, що незадоволені – щось їх заважає».

Олена Дейнека, зовнішній експерт з питань PR підприємства: «Не можна дозволити знищити господарство, історія якого сягає ще 40-х років минулого століття і підвалини якого закладали два покоління ланівчан. Тим більше, що відколи триває протистояння – а це вже майже рік, – в місті і на території міської ради не створено жодного іншого виробництва, жодного додаткового робочого місця. Натомість існуюче агропідприємство, створене на прохання та за підтримки попередньої влади, тепер чомусь стало небажаним для нового керівництва. Це не можна не помітити, ознайомившись з останніми рішеннями міської ради. Вважаємо, що в умовах зовнішньої воєнної агресії такий підхід до нашого підприємства є неприпустимим і відверто злочинним».

Керівництво та працівники підприємства просять владу області втрутитись у ситуацію і розсудити противників та прихильників роботи свиноферми.

Іван Крисак, перший заступник голови Тернопільської ОДА: «Я вже з ними спілкувався. Вони шукають владу вищої інстанції. Я сподіваюся, що сьогодні голова повернеться і визначиться, коли зможе зустрітися і з тими, і з тими. Маю надію, що ми розв’яжемо це питання і найближчим часом дійдемо до якогось спільного знаменника».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.

«ТМЦ.ІНФО», 28 січня 2016 року.

Теги: