Парад вертепів пройшов у «Подолянах»

Традиційний Парад вертепів зібрав колективи з усієї Тернопільщини. Свято відбулося 24 січня у концерт-холі «Подоляни».

Марія Хомів, голова ГО «Центр щасливого Батьківства та Материнства»: «Цікаве дійство, яке відбувається традиційно вже з року в рік, – це зустріч різних колективів, які ставлять наш український вертеп. Ми маємо змогу долучитися і разом колядувати і разом радіти, що Христос Рождається. І це дає нам можливість мати надію і віру в те, що все в нашому житті може бути краще. Ми маємо надію, що маленький новонароджений Ісус принесе у наші сім’ї благополуччя, мир, радість, щастя».

Вертеп – веселе різдвяне дійство з піснями-колядками, жартами та короткими виставами, покликане прославляти новонародженого Христа. Вертепне дійство та коляда – традиція українського народу, яку він зберігає впродовж століть.

Михайло Ібрагімов, генеральний директор ТРЦ «Подоляни»: «Ми хочемо популяризувати і показати в ці святкові дні важливість наших колядок, оскільки колядки об’єднують родини, об’єднують нашу Україну. Тому ця різдвяна коляда приносить у кожну родину, і в родину «Подолян», і в родину Тернополя – дух нашого Месії, який приходить і спасає людей».

Навіть у важкі для України часи вертепне дійство має розвиватись, адже слугує підтримкою духу – кажуть організатори.

Отець Володимир Зубілевич, завідувач канцелярії Тернопільської єпархії УПЦ КП: «У сьогоднішній день, можливо, не до таких театральних постановок – іде війна на Сході. Не всі, можливо, мають змогу повноцінно розділити радість народження Христового. Але це театральне дійство зможе нас трішки відволікти від рутинних буденних умов і показати нам прекрасну сценку, що дійсно Христос народився і що дійсно український народ не забуває свої традиції, звичаї».

За словами учасників дійства, приготування до вертепу завжди особливе, надихає та дарує багато позитиву. Діти із задоволенням вивчають слова колядок та сценок.

Тарас, учасник Параду вертепів: «Йдемо, бо на чудо поглянути треба, яке ангели сповістили нам з неба. Ми дякуємо тобі, о милий Боже, за ласку, що зіслав на нас».

Мар’яна, учасник параду вертепів: «Ми на цей Парад вертепів приїжджаємо вже третій рік. Першого року ми взяли перше місце, другого – четверте, а сьогодні –подивимось. Ми намагатимемося взяти перше місце. Ми завжди дуже ретельно готуємось, завжди хочемо приїхати. Тут дуже гарно, нас гарно підтримують».

Винагородою учасникам стали глядацькі симпатії, численні подарунки, а для переможців – грошові призи. Окрім найкращого вертепу, виділили номінації «найкращий костюм» та «найкращий актор».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Тетяна Шабанова, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 27 січня 2016 року.

Теги: