Близько тисячі тернополян та гостей міста пірнули у «моржатник» на Водохреща

Близько тисячі тернополян та гостей міста скупалося у так званому «моржатнику» клубу любителів зимового плавання «Нептун» протягом вівторка, на Водохреща. Принаймні таку цифру озвучують організатори та учасники запливів. У крижану воду хто тільки не пірнав – і міський голова, і чиновники, і депутати, і прості тернополяни.

Богдан Поломацканич, голова клубу любителів зимового плавання «Нептун»: «Хто скупається сьогодні – отримає Боже благословення, оздоровлення свого тіла і душі. Це буває лише раз на рік. Можна отримати такий заряд бадьорості на цілий рік, що можна й не хворіти».

Тих, хто насмілився зануритись у крижану воду, підбадьорювали колядники і дитячий вертеп.

Андрій, «морж»: «Вода тепла. «Моржування» практикуємо вже три роки. Були студентами, прийшли заради цікавості подивитись. Спробували, сподобалось. Без підготовки, перший раз. Не захворів. Відтоді вже два роки не хворію».

Олександр, «морж»: «Сьомий рік. Ми перший раз у Тернополі. Дуже гарна організація. Трішки заслизько під водою, а так – нормально. Як правило, у Дністрі набагато холодніша вода. Не знаю, з чим це пов’язано, але то є так».

Усіх «моржів» після купання у крижаній воді нагодували волонтери теплою зупою, картоплею і козацькою кашею.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Юрій Різник.
«ТМЦ.ІНФО», 20 січня 2016 року.

Теги: