Уже вдесяте міжнародний фестиваль «Jazz bez» запрошує до драмтеатру

Зима у Тернополі традиційно починається під звуки джазу. Уже вдесяте міжнародний фестиваль «Jazz bez» запрошує усіх до драмтеатру і бару «Коза», де проходитимуть виступи. Свою творчість продемонструють 5 колективів.

Олег Макогін, директор тернопільської програми фестивалю «Jazz bez»: «Цього року нам вдалось у тернопільську програму привести музикантів, яких ще ніколи не було в нашому місті. Це, зокрема, колектив «Saagara», який поєднав Схід в особі музикантів з Індії та західну музику в особі кларнетиста з Польщі. В інший день виступатимуть досить відомі американці, котрі свій гурт поєднали разом з відомим українським джазовим гітаристом Ігорем Осіповим. Гур називається «Logan Richardson & Igor Osypov Quarter». Крім того, традиційно представляємо українських музикантів. Цього року до нас приїжджають і відкривають наш фестиваль колектив Ігоря Закуся – одного з найкращих, напевно, джазових музикантів України. Крім того, на другий побачимо молодих київських музикантів, котрі про себе голосно заявили. «Atomic Simao» називається».

Організатори згадують: тоді, у 2006 році, провести у Тернополі фестиваль такого рівня вважалося досить авантюрним рішенням. До того джаз у живому виконанні в нашому місті почути було ніде. Для багатьох глядачів «Jazz bez» тоді став справжнім відкриттям.

Сергій Лазо, ведучий тернопільської програми фестивалю «Jazz bez»: «Я вважаю великим досягненням фестивалю те, що ми протягом цих років сформували досить пристойну кількість людей, які полюбляють сучасну джазову музику, – чого раніше, я вважаю, не було».

Загалом міжнародний фестиваль «Jazz bez» у ці дні пройде у 14 містах України та Польщі. У Тернополі 4 та 5 грудня концерти відбуватимуться у драмтеатрі, початок о 19:00. 6 грудня – у барі «Коза», початок о 20:00. Вартість квитків – від 50 до 100 гривень.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 3 грудня 2015 року.

Теги: