У Тернополі вирішили перезнайомитись молодіжні організації

Молодіжні організації Тернополя перезнайомились в Українському домі «Перемога» 20 жовтня. Протягом декількох годин молоді активісти презентували свої проекти та пробували залучити людей до громадської роботи через формат лекцій, презентацій та командних ігор.

Христина Тригуб, координатор проекту: «Наша ідея – створити спільну платформу. Тобто якщо ми хочемо робити якісь масштабні проекти, то ми робимо це разом. Ми знаємо кого знайти, де знайти і чи ми можемо допомогти один одному. Тобто надалі ми плануємо наступні зустрічі, і вже буде внутрішня співпраця організацій, які були представлені сьогодні».

Окрім організацій «Файне місто», «AIESEC», «ФРІ» та «Пласт», поділились своїми результатами студентські ради університетів та окремі ініціативи, які впроваджуються у місті.

Наталія Гайдук, голова тернопільського «Пласту»: «Дуже добре, що на проект були також запрошені студентські ради тернопільських університетів, оскільки вони зможуть побачити альтернативу університету – громадські організації. І, почувши певну інформацію, якщо їм сподобається, то вони зможуть долучитись до громадського руху».

Завдяки таким проектам щоразу більше молодих людей починає цікавитись громадською роботою і це дає змогу поповнити ряди організацій та якісніше робити заплановані проекти, – кажуть активісти.

Віталій Забава, громадський активіст: «Я познайомився з новими молодими людьми, вони мене змотивували. Я бачу що місто розвивається, розвивається чим далі більше. Я пам’ятаю перше «ЗнайМО» – там було набагато менше людей, усе було в маленькому колі. Зараз ми вже – умовно великий зал. Я так відчуваю, що чим далі, то Тернопіль буде не просто студентським містом, а активним студентським містом».

За словами експерта, проект є унікальним не лише в Тернополі, але й в Україні. Саме зараз такими спільними діями організацій формується нове громадянське суспільство.

Іван Омелян, ментор, тренер з комунікацій: «Ми створюємо середовище, яке може створити надзвичайно сильні речі, які можуть стати новими викликами для міста. У жодному з інших міст, в яких я був, я не бачив такого молодіжного середовища, яке б так динамічно розвивалось і не було б таким негативно конкурентним, коли одні з одними студентські чи молодіжні організації ворогують. Тут навпаки. Тут ми бачимо великий порив робити щось разом. І це дуже круто, як на мене».

Репортер, відеомонтаж – Степан Гречківський, камера – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 21 жовтня 2015 року.

Теги: