Через зростання цін тернополяни почали активно економити

Цьогоріч зі зростанням цін тернополяни почали активно економити. Головними для них залишаються товари першої необхідності – продукти харчування, інші залежать від того, чи залишилось щось у гаманці.

Покупець на ринку: «На продуктах почала економити, вже не так собі позволяю. Наприклад, фрукти стали дуже дорогі. Колись можна собі було позволити навіть ті самі наші яблука – вони стали по 12 гривень, коли можна було їх у минулому році купити по 4-5. Так як нам обіцяли збільшити пенсії, то нам нічого того не збільшилося».

Натомість зростання цін на побутові товари на купівельну спроможність тернополян майже не вплинуло. Продавці кажуть: як купували, так і купують, хоча все більше людей надають перевагу дешевшому та не надто якісному товару.

Продавець Тернопільського міського ринку: «Є категорії людей, які не хочуть дешевого, а хочуть тільки дорогого. Так, у принципі, було завжди. Після подорожчання нічого не змінилося. Але зараз, звичайно, більший процент покупців став просити дешеве».

Зі зростанням тарифів на комунальні послуги жителі міста борються встановленням індивідуального опалення або ж переходом на альтернативні види палива чи електроенергію. Через це загальна картина заборгованості населення майже не змінилася.

В’ячеслав Мокляк, заступник начальника відділу міського управління ЖКГ: «Заборгованість населення перед КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» на сьогоднішній день складає в межах 21, 6 млн. гривень, що відповідає приблизно 2,5 місячних нарахуванням в опалювальний період. У порівнянні з минулим роком, цифра стабільна, а в порівнянні з минулим роком цифра стабільна, тому що на сьогоднішній день десь поступлення від населення в межах 97-98%».

Репортер, відеомонтаж – Христина Римар, камера – Анатолій Віцемішин.
«ТМЦ.ІНФО», 8 жовтня 2015 року.

Теги: