Уже втретє в Тернополі провели Наукові пікніки

Уже втретє в Тернополі провели Наукові пікніки. Захід проводять, щоб залучити більшу кількість дітей до різних сфер науки, адже сучасні діти позбавлені можливості повноцінно отримати освіту через брак обладнання, реактивів чи наочних експериментів. Ситуацію взялись виправляти організатори заходу.

Христина Присяжна, співорганізатор Наукових пікніків у Тернополі: “Кожен з нас вчився у школі, і кожен з нас іноді пам’ятає, що таке брак реактивів, що таке брак наочного якогось такого представлення складного фізичного явища. А іноді є багато таких біологічних явищ, які насправді дуже прості, що ми можемо зробити їх навіть вдома”

Цьогоріч у Наукових пікніках взяли участь 35 команд з Тернополя та області. Подивитись на досліди прийшло близько десяти тисяч людей.

Христина Білінська, координатор Наукових пікніків у Тернополі: “У нас представлено близько півтисячі експериментів. Є різні люди з різними нахилами: хімія, фізика, біологія, астрологія. Навіть зараз можна глянути, що показує Чернівецький університет імені Федьковича. Це також дуже захоплююче”.

Студенти показали юним дослідникам, як можна отримати електроенергію з фруктів та правильно збирати і розбирати комп’ютер.

Олександр Малаховський, студент 3-го курсу ТНТУ ім. Івана Пулюя: “Ми допомагаємо дітям вчитися збирати і розбирати комп’ютер. До нас приходять дівчатка, вони збирають і розбирають комп’ютер. Щось виходить, а щось не виходить. Бачимо зараз комп’ютер, завівся нормально, ніби все добре”.

Найбільшими шанувальниками “пікніків” стали діти. Вони із захопленням спостерігали за хімічними експериментами, фізичними дослідами, та безпосередньо брали участь у різних вікторинах.

Антон: “Бачив, як сухий лід додають, кидають у гарячу воду – і утворюється пара”.

Денис: “Мені сподобалося, як у стакан наливаєш воду і кидаєш у “скріпки”. Молекули притягують нижні молекули і вони притягують воду зверху. Вода піднімається, але все одно нижні молекули не дають їм впасти “.

Репортер, відеомонтаж – Христина Римар, камера – Юрій Різник.
“ТМЦ.ІНФО”, 28 вересня 2015 року.