У Тернополі вчили любити словом не по академічному

Опубліковано:

Анна Аріархова, студентка хімічного факультету, автор статей для веб-журналу:

Ці люди ще не сидять на Олімпі. Але ви чуєте, як вони це роблять. Просто, коли вони читають свої вірші, біжать мурашки по шкірі. І я впевнена, що дуже скоро, я сподіваюся, що зможу сказати: «От бачите, колись у пабі я брала книжку, і тут він мені її підписав». Мене це дуже надихає. Найбільше сподобався Поль Щепан, от так все стиснулося всередині – і розтиснулося.

Так відбувався літературно-мистецький захід «Обмін речовин» у рамках фестивалю «Ї». Присутні ділилися своєю творчістю, вчилися змінювати та любити за допомогою слова. Захід об’єднав поетів з усієї України.

Ростислав Кузик, поет, м. Львів:

Мені було б насправді дуже приємно, якби ті, хто ті вірші читає або слухає, починали помічати дрібніші речі, такі непомітні. Вірш – така свого роду оптика. Поет, пишучи, налаштовує. Читаючи або даючи людям, власне, почути ці вірші. Він дає, власне, побачити щось, те, що він хотів показати.

Поль Щепан, поет, м. Львів:

Вірш, який буде вдруге презентуватися. Вперше він презентувався в Ужгороді, цього разу – в Тернополі: «Зір, як рух, натикається на чийсь жест. Відлуння слухання – це коли ковтаєш речення, словом, за буквами. Дотик вкладає в скручений окурок місяця або ж топиш його в колодязі з пальців. Заплющивши око, прицільніше бачитимеш. Заплющивши відчай, відв’яжеш крила». «Око без ока. Зуб розлук. Ти всесвіт вініл. Ти не достатньо для голки. Склянку з водою не наповнити віскі. Стукіт у повітря перед її дверима».

Молоді поети не тільки створюють, а й навчають інших писати вірші.

Поліна Горлач, поетеса, м. Київ:

Найголовніше, на мою думку, це – відчувати мову, якою ти пишеш, любити цю мову і відчувати поезію. Тобто шукати якісь образи, якісь цікаві слова

На захід також були запрошені Юлія Вротна, Анастасія Грегура, Остап Микитюк та багато інших

 Репортер – Ольга Демчук.
Камера, відеомонтаж – Богдан Демчук
«ТМЦ.ІНФО» 8 травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.