Під час мистецького фестивалю «ї» побили рекорд

Опубліковано:

Уже вшосте, Тернопіль на кілька днів став мистецькою столицею України. На фестиваль «Ї» до нашого міста з’їхалися митці не лише з України, а й з-за кордону, – відомі письменники, музиканти, художники та кінорежисери.

Оксана Забужко, письменниця, поетеса, есеїстка:

Тернопіль, якраз пропонує, я би сказала, дуже гарну діючу модель фестивалю, який провадять молоді ентузіасти і їм це вдається уже 6 рік . І просто, справді, це приємно бачити. Знаєте, як такий відносно молодий старт-ап, він як буквально мужніє з кожним роком і він справді більшає. Він розростається, цей фест. Це далеко не з кожним фестивалем в Україні, мистецьким чи літературним, відбувається. Тут справді, от воно так, стрімголов по експоненту.

На фестиваль також були запрошені письменники Сергій Лазо, Любко Дереш, Андрій Кокотюха та багато інших. Розважали публіку музичні гурти «Жадан і собаки», «Фіолет», «Люм’єр» та ще ряд виконавців. Одночасно у кількох локаціях – у драмтеатрі, галереї «Бункермуз», арт-барі «Коза» – проходили літературні дискусії, показ сучасних кінофільмів, конкурс відео поезій «Монокль». Кульмінацією фестивалю став черговий запис у Книзі рекордів Тернополя – дві найвищі літери «Ї» розміром 6 метрів 37 сантиметрів. Допомагали у проведенні фестивалю півсотні волонтерів.

Юлія Вончинська, волонтер фестивалю:

Я займаюсь волонтерством на мистецькому фестивалі «Ї». Цьогоріч вже в третє. Тобто, мені це надзвичайно подобається. Окрім того, що є можливість послухати хороших авторів хороших рок гуртів. Ми ще можемо допомогти чимось. На даний момент я займаюся тим, що супроводжую учасників до сцени. Відповідно: ми контролюємо весь цей процес, щоб все йшло за планом.

До організації проведення фестивалю «Ї» були долучені не лише партнери і спонсори – різноманітні видавництва, книгарні, кав’ярні, виробники виробів ручної роботи. Також вдалося залучити 300 тисяч гривень «Громадського бюджету». Це дозволило знизити вартість квитків.

Василь Томчишин, співорганізатор мистецького фестивалю «Ї»

Хочу наголосити на тому, що культура – це така сфера, яка дуже потребує дотацій саме від держави, з місцевих бюджетів, з міського бюджету. Тому, що – це сфера, яку потрібно розвивати.

«ТМЦ. Репортер – Ольга Демчук.
Камера, відеомонтаж – Богдан Демчук
«ТМЦ.ІНФО» 7 травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.