Після 3,5 років служби в АТО артилеристи повернулися додому

Опубліковано:

Жовто-блакитні прапори, повітряні кульки– так зустрічала наша молодь бійців 44 окремої артилерійської бригади.

Степан Барна, голова тернопільської ОДА:

Хочу подякувати від імені тернопілля кожному солдату, котрий все зробив для того, щоб ми мали можливість гордитися нашою армією

Військовослужбовці повернулися з зони АТО, де знаходилися 3,5 роки без перерви. Півторатисячна колона рушила з військової частини і завершила свою ходу на театральному майдані, де їх зустрів натовп та посадовці. З квітами військовослужбовців прийшли зустрічати рідні та близькі.

Надія Пац, дружина військового:

В мене зараз тут служить мій чолові. Я також служила, но зараз в декреті перебуваю і вирішила прийти підтримати наших бойових побратимів. Емоцій дуже багато. Мій дивізіон повернувся. Я дуже щаслива, що вони всі повернулися. І взагалі, наша бригада може відпочити трошечки, що наші воїни прибуло до себе до дому до своїх сімей дітей. Бачу, що дітки такі щасливі. Це, просто, не можна передати своїми словами.

Гаїна Тесленко, сестра військового:

Було дуже важко чекати, переживати. Особливо переживати. Не знати, як він там, що він там. Додзвонитися, часом, було дуже важко, але нарешті дочекалися. Сьогодні зустрілися через стільки часу і я дуже рада, що він повернувся живий і здоровий.

Не всіх рідні дочекалися додому. Тому, загиблих 14 бійців вшанували хвилиною мовчання. Військових нагородили нагрудними знаками, медалями та орденами. Серед них були і жінки. Прийшли зустріти їх, також, колеги та побратими.

Олександр Пустовіл, солдат контрактної служби:

Раді. Раді, що хлопці приїхали. Може й нас так скоро зустрічатимуть.

Не залишилися і без подарунку тернополяни. Сюрпризом від артилерійської бригади став флешмоб. Військові вишикувалися у формі України. Та після оголошення вихідного солдатам дозволили зустрітися з рідними та відпочити.

Едуард Роменський, солдат:

Чесно, дуже вражений такою теплою зустріччю. Не очікувалось, якось, так але дуже велика підтримка була, чого нам дуже бракувало, якби так сказать. Дуже раді, щирі, що є такі друзі, побратими, люди, які не забувають нас. Під приємними, дуже, враженнями.

Незважаючи на спеку та підготовку до відкриття Євробачення у Лісабоні, привітати військовослужбовців приїхала народна співачка Руслана.

Руслана Лижичко – народна артистка України:

Я, до речі, перше що приїхала: коли з організаторами говорила і запиталася. Кажу: «Ви хату отримали? Ви землю вже отримали?». В першу чергу держава має дати реабілітацію, роботу по замовчуванню. Хату, землю, – це, навіть, не обговорюється. Бо мені здається, що нічого не будуть цуратися. Ці хлопці (ред. солдати) будуть стояти і чекати, знаєте, як сором’язливо. Вони і чекають, коли щось і відбудеться, але, я надіюсь, вони будуть по-справжньому оцінені і сьогодні. І взагалі, в історію їх всіх треба вписати, в підручники. Малі мають знати їх імена.

Репортер – Оля Демчук
Відеомонтаж, камера – Богдан Демчук
«ТМЦ.ІНФО» 06 Травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.