Опубліковано:

СБУ повідомила про викриття у Києві координатора мережі антиукраїнських ресурсів

Служба безпеки України повідомляє про викриття у Києві координатора мережі антиукраїнських інтернет-ресурсів, створених за завданням так званого “міністерства інформації та зв’язку ДНР”. Про це повідомляється на сайті СБУ.

“Правоохоронці встановили, що мешканець столиці з 2015 року за матеріальну винагороду систематично розміщував на сторінках соціальних мереж заклики до захоплення державної влади, підтримки військової агресії проти України. Він “залучив” до поширення антиукраїнського контенту, який надходив від пропагандистів з “ДНР”, ще кількох чоловік”, – повідомляє СБУ.

Під час обшуку за місцем проживання координатора мережі співробітники спецслужби “вилучили листування з “куратором”, в якому містилися конкретні завдання та інформація щодо перерахування коштів за виконану роботу”.

Також правоохоронці виявили облікові записи, з яких здійснювалось адміністрування антиукраїнських інтернет-ресурсів та публікація матеріалів із закликами до захоплення державної влади в Україні.

Як зазначає спецслужба, у ході проведення слідчих дій зловмисник визнав свою провину та підтвердив, що свідомо виконував завдання представника так званої “ДНР” і отримував за це грошову винагороду.

Вирішується питання щодо повідомлення координатору про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ст. 109 Кримінального кодексу України (“Дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”), та обрання запобіжного заходу. Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення інших осіб, причетних до функціонування антиукраїнської інтернет-мережі.

 

Інститут масової інформації 
http://imi.org.ua/
22.03.2018

Жук Галина / ТМЦ.ІНФО - Тернопільський Медіа Центр

Переглядів: 16