Опубліковано:

На Тернопільщині вже створено 40 об’єднаних територіальних громад.

У Тернопільському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся прес-сніданок, під час якого обговорили реформу децентралізації в області, а також підбили проміжні підсумки й окреслили плани на поточний 2018 рік. Про успіхи та здобутки від реформи місцевого самоврядування розповіли Віктор Литвинчук, директор Тернопільського відокремленого підрозділу установи ЦМС та Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації.

За словами Володимира Харченка, на Тернопільщині вже сторено й успішно функціонують 40 об’єднаних територіальних громад. Наша область стала пілотною областю, де розпочали втілювати реформу децентралізації. І ми були першими в Україні за кількість створених громад. Тепер, за словами начальника управління містобудування та архітектури ОДА, працюємо над якісними показниками та їх економічною ефективністю.

«Сьогодні громади є самостійними й фінансово спроможними. За період реформи децентралізації вдалося зробити чимало в плані розвитку, розбудови та відновлення інфраструктури ОТГ. Так, торік область  на формування інфраструктури громад отримала понад 115 млн. грн., цього року очікуємо ще близько 100 мільйонів. Крім цих коштів, маємо ще допомогу з Державного фонду регіонального розвитку, проекти за рахунок коштів якого також реалізовуються в громадах. А це відповідно сотні об’єктів по всій області, за якими стоять комфортні умови лікування та навчання, розвиваються послуги безпеки, розвивається культура та інфраструктура тощо», – зазначив Володимир Харченко.

Прес-служба ОДА