Опубліковано:

Торік громади Тернопільщини реалізували найбільше проектів у сфері освіти

У 2017 році до обласної державної адміністрації від об’єднаних громад краю надійшло 208 проектних заявок, за результатами розгляду яких надано 208 висновків про їх відповідність планам соціально-економічного розвитку громад. З цих заявок комісія при Мінрегіоні погодила до реалізації 202 проекти. Про це зазначив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко під час засідання колегії Тернопільської ОДА.

За його словами, громади самостійно вирішували на які проекти витрачати кошти, залежно від власних потреб та за погодженням головного розпорядника коштів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Роль об’єднаних територіальних громад у забезпеченні інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території стала ключовою. Саме тому мета реформи децентралізації – це створення сучасної системи місцевого самоврядування в Україні. І як приклад, протягом 2015-2016 років держава спрямовувала значний фінансовий ресурс на розвиток територіальних громад. У 2017 році уже 36 ОТГ області також отримали понад 115 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури громад. За ці кошти вони могли створити, модернізувати інфраструктурні об’єкти, а також побудувати, реконструювати та відремонтувати об’єкти, що належать до комунальної форми власності», – зауважив Володимир Харченко.

Відтак, у 2017 році громади повністю або частково реалізували 202 проекти та освоїли понад 112 тис. грн. (97,45%). По Україні, за словами Володимира Харченка, середній рівень освоєння коштів склав 95%.

За кошти субвенції в області повністю або частково реалізовано проекти щодо:
* ремонту та реконструкції об’єктів освіти – 64 проекти на суму майже 42 млн. грн.;
* ремонту дорожньо-транспортної інфраструктури – 37 проектів на суму майже 21 млн. грн.;
* закупівлі спеціалізованих транспортних засобів та обладнання – 31 проект на суму близько 19 млн. грн.;
* ремонту закладів культури – 18 проектів на суму близько 8 млн. грн.;
* забезпечення водопостачання і водовідведення – 11 проектів на суму понад 6 млн. грн.;
* забезпечення управляння ОТГ – 4 проекти на суму майже 5 млн. грн.;
* реконструкції об’єктів охорони здоров’я та соціального захисту – 7 проектів на суму 4,5 млн. грн.;
* благоустрою – 1 проект на суму 2 млн. грн.;
* ремонту та реконструкції об’єктів теплопостачання та забезпечення енергозбереження – 14 проектів на суму 2 млн. грн.;
* реконструкції та будівництва спортивних об’єктів  – 3 проекти на суму понад 2 млн. грн.;
* розроблення проектної документації – 11 проектів на суму понад 902 тис. грн.

«Державна фінансова підтримка об’єднаних територіальних громад, яка визначена Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», продовжиться й у поточному році. На 2018 рік у державному бюджеті на цей напрям передбачено 1 млрд. 900 млн. грн., з яких близько 100 мільйонів гривень надійдуть для потреб 40 громад нашої області», – повідомив Володимир Харченко.