Опубліковано:

Як держава підтримує новоутворенні об’єднанні громади

Про кошти в об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини, допомогу від держави у вигляді субвенцій, проекти, які там реалізуються, та про підсумки року, що минає, у програмі «Про важливе», що виходить на телеканалі ІНТБ, розповів начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації Володимир Харченко.

За його словами, законом врегульовано, що держава підтримує новоутворенні об’єднанні громади, адже розуміє, що утворюються нові формування, перед якими постають завдання невідкладного характеру. А саме: формування свого виконавчого апарату, формування органів життєдіяльності, які мають забезпечувати повноцінне функціонування територіальної громади. Відповідно на підтримку та заохочення громад держава виділяє субвенцію на формування їхньої інфраструктури.

Зокрема, як наголосив Володимир Харченко, цього року 36 об’єднаних територіальних громад отримали 115 мільйонів гривень. І на сьогодні вони вже завершують виконання будівельних робіт за рахунок цієї субвенції.

«У новостворених громадах варто розставити акценти, над якими проектами слід працювати. По-перше, триває освітня та медична реформи і ключова проблема, яка при цьому виникає, – це належне транспортне сполучення, тому питання доріг – ключове. По-друге, важливим є питання енергоефективності. Знову ж таки підхід змінюється. Якщо, наприклад, раніше можна було робити проект заміни вікон, то тепер має бути комплексна термомодернізація будівлі – перекриття даху, заміна вікон, утеплення фасаду, встановлення ефективної системи опалення тощо», – поінформував Володимир Харченко.

При цьому, він підкреслив, що громади використовують не лише субвенцію на формування інфраструктури. Цього року вони реалізують також проекти за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та проекти за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.