Опубліковано:

Тернопільщина стала першою за кількістю та успішністю створених громад

«Реформа децентралізації на Тернопільщині розвивається і наша область стала першою в Україні за кількістю створених територіальних громад. Ми були першими і вирішували ті важкі питання, які виникали. Голови громад уже багато чому навчилися, здобули теоретичні знання, зокрема саме завдяки проведенню семінарів, спеціальних навчань та обміну досвідом», – зауважив заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов.

Також, він підкреслив, що ОТГ мають не лише підтримку органів виконавчої влади, а й міжнародних «донорів», які організовують семінари на тему децентралізації та допомагають в необхідних інформаційних матеріалах.

«Ще у чотирьох громадах перші вибори відбудуться 29 жовтня. Тому сподіваюся, що кількість ОТГ в області, цього року, уже збільшиться до 40 або 45-ти. Це багато, тому під час процесу децентралізації ми маємо навчитися якісно працювати у громадах. Маю надію, що деякі сільські ради захочуть приєднатися і сформувати ще більші та потужніші громади. Попереду ще багато роботи, серед якої буде й інформаційна та практична», – наголосив Олег Валов.

Присутній на Форумі депутат Верховної Ради України Тарас Юрик, як представник Тернопільщини у Парламенті, активно долучився до процесу реалізації децентралізації в області. За його словами, сама реформа і її результативність, у великій мірі, залежать від роботи громадського сектору, який забезпечує різнобічний супровід процесів об’єднання.

Довідково:
Проект «Ефективний розвиток об’єднаних громад протягом 2016-2017 років реалізували у 9-ти об’єднаних громадах Тернопільської області ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки Національного фонду на підтримку демократії. Основними цілями проекту було надати громадам інструменти, які допоможуть налагодити ефективну співпрацю між місцевою владою та мешканцями і підвищити їх роль у прийнятті важливих для громади рішень. Також у рамках проекту громадам допомагали сформувати стратегічне бачення розвитку власних громад та впровадити кращі практики місцевого самоврядування.