Cвяткування Днів Європи в Тернополі

Опубліковано:

Дні Європи в Україні тернополяни відзначили 19, 20, 21 травня.  У межах святкування Днів Європи в Україні у нашому місті ще й відбулися  Дні Польської  культури. Офіційне відкриття Днів культури відбулося 20 травня о 16:00 на Театральному майдані.

Сергій Надал  – Міський голова міста Тернополя:  ” Шановний пане  віце – мер,шановний пане бурмістр, шановні наші гості з міста Елена-Гура, з міста Хожуа, дорогі тернополяни, шановні гості нашого чудового міста. У ці дні вся європейська спільнота святкує День Європи. Це стало вже добрим святом і для нашого міста. Приємно, що саме напередодні цього свята було прийнято рішення про те, що українці отримали право безвізового в’їзду. Сьогодні це свято співпало ще й з Днями культури Польщі у місті Тернополі. Наші народи поєднує багаторічна дружба. Тернопіль має чудові стосунки з містами Польщі. Думаю,що сьогодні, як ніколи, актуальні слова відомого польського лідера ХХ століття: « Неможлива незалежна України без незалежної Польщі,  і неможлива незалежна Польща без незалежної України. Вітаю всіх з святом , і бажаю всім нам успішного європейського майбутнього.”

У Тернопіль приїжджав Генеральний консул Польщі в Луцьку  Вєслав  Мазур, а також делегації з  польських міст- партнерів Ельблонг,  Хожув,  Єленя   Гура.

Вєслав Мазур – Генеральний консул Республіки Польша в Луцьку:  “Я дуже радію, що було визнано на високому рівні безвізовий режим у Польщі що Польща сприяла цьому. І на кінець я скажу що Тернопіль це неймовірно чудове місто”.

Іноземні гості висловили свою підтримку в прагненні України до свободи, і підтримуванні подальшої співпраці.

Анжей Петрасік  – бурмістр міста Плонська: “Бажаємо нашим братам і сестрам в Україні, щоб якнайшвидше приєдналися до спільноти вільних і незалежних держав, зосереджених, зібраних   у Європейському Союзі”

 У місті також відбулися концертні програми мистецьких колективів з п’яти польських міст. Також 20 травня в Тернопільській міській раді було підписано угоду про співпрацю з містом Плонськ.

 Юрій Дейнека – начальник управління стратегічного розвитку міста: «Ми щиро вдячні за те, що ви приїхали до нас в гості, і разом з вами святкуємо Дні Європи та Дні польської культури. І сьогодні, в рамках наших заходів , в нас відбувається ще одна урочиста подія – встановлення партнерської співпраці між містами Тернопіль та Плонськ Республіки Польща.»

Сергій Надал  – Міський голова Тернополя: « Шановний пане бурмістр, шановний пане Генеральний консул, шановні друзі, маю за честь сьогодні підписати угоду про співпрацю з містом Плонськ. Кожна така угода є не лише формальний документ, кожна така угода означає, що у нас з’являються  нові друзі в Європі. Це означає, що ми маємо ще одне джерело звідки брати інформацію, звідки брати досвід. Це означає, що наші тернополяни будуть мати з ким спілкуватися в Польщі. В першу чергу, це розвиток нашого спорту, це розвиток нашої культури, це розвиток  науки, а за ним потягнуться економіка і все інше. Тому дякую пане бурмістре за початок доброї співпраці. Дуже сподіваюся, що це буде не формальний документ, а це початок доброї співпраці, доброї дружби між нашими  містами»

 20 травня, в Українському домі «Перемога» у Тернополі відбулось відкриття виставки «780 років місту Ельблонгу» та «Немає незалежної Польщі без незалежної України. Єжи Ґєдройць і Культура в українському контексті».

Януш Новак – віцепрезидент міста Ельблонг:  «Сьогодні ми приїхали з виставою, яка показує історію Ельблонга від 1238 року і до сьогоднішнього дня. Привезли ми також те, що ми маємо в нашій бібліотеці  Будете мати можливість також побачити фотографії різних об’єктів культури».

До слова, експозицію підготували одночасно 4-ма мовами: українською, польською, англійською та французькою.

 

Репортер, камера, монтаж – Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 23 травня 2017 року.