У Тернополі відбувся фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення Кінохвилька

Опубліковано:

Три святкових дні від Благовіщеня до Вербної неділі у Тернополі вирував барвами фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення Кінохвилька. Поділитися своїм досвідом зі створення програм для дітей “Творче об’єднання “Кіно Хвиля” запросило фахівців з різних куточків України. За одним столом зібрались сценаристи, керівники кіношкіл, мультиплікатори. Події фестивалю відбувались у Палаці Кіно та в Українському домі “Перемога”. Щодня фестиваль дивував новими цікавими подіями та флеш-мобами. Діти Тернополя мали нагоду зустрітись з творцями мультфільмів з творчого об’єднання “Укранімафільм”, взяти участь у майстер-класах зі створення анімацій та спробували, як це знімати дитячі програми. Протягом трьох днів тернополятка дивились фільми для дітей та мультфільми. Познайомились з усіма тернопільськими дитячими програмами. За тим, як проходив фестиваль спостерігали юні журналісти.

 Інна Пенчук, директор “Першої Дитячої Телешколи”, м. Запоріжжя:

А можете розказати що тут буде відбуватися?

– Я можу розказати про те що буде відбуватися пов’язане з нашою першою дитячою телешколою. Сьогодні ми будемо розказувати про те як навчаються у нас діти віком від 5 до 16 років. Як вони займаються репортерською роботою, як вони займаються акторською майстерністю, і як вони вчаться для того щоб стати справжніми журналістами, і мати совою власну телевізійну програму яка називається “Маленькі дорослі”.

 Інна Пенчук співпрацює з тернопільськими дитячими програмами ось вже восьмий рік поспіль, під час фестивалю поділилась досвідом роботи з дітьми-переселенцями.  Дитячі телестудії успішно працюють у місті Сміла, що на Черкащині. Юні журналісти створюють документальні короткометражні фільми. Керівник студії “Я плюс ти” Оксана Аністратенко поділилась своїм враженням від нашого міста.

Оксана Аністратенко, керівник студії “Я плюс ти”, м. Сміла: “Історична цінність Тернополя саме повітря, сама атмосфера історичних будівель. І взагалі я була закордоном багато де, і мені дуже приємно що Тернопіль дуже схожий на східну Європу. Дуже приємно відчувати те що, яка велика в нас Україна, яка вона необятна, яка вона міжрегіональна. Дивіться скільки своєї культури, скільки своїх обрядів. Їдеш їдеш сутки від Житомира до Луганщини. З сходу на захід, з півдня на північ, це супер а я з центру.”

Цікавий досвід дитячого громадського Інтернет телебачення – головний редактор Дитячої студії телеведучих “Веселка TV” Станіслав Гнутов з міста Київ показав, як можна колективно знімати гарні пізнавальні програми та наголосив, як важливо зустрічатися на таких фестивалях.

Станіслав Гнутов, головний редактор Дитячої студії телеведучих “Веселка TV”: “Це дуже круто і це дуже класно тому що фестивалі вони об’єднують. Це неформальне спілкування, перще це можливо конкурсна програма. але найважливіше це поза конкурсом, що відбувається поза фестивалями тому що саме там відбувається найцікавіше. Супер класно facebook гарно, але ж фестиваль у Тернополі це круто!”

Завжди у центрі уваги дітей мультфільми. Разом з улюбленими мультиками минулого століття, у Палаці Кіно демонструвались найновіші стрічки, а також  проходили майстер класи з анімації. Зірковий гість фестивалю Степан Коваль режисер та художник-мультиплікатор мультсеріалу “Моя країна – Україна”. Разом з гостями Кінохвильки він створював сценарій для казкових героїв.

Степан Коваль, режисер та художник-мультиплікатор, м. Київ: “Анімаційне кіно дивовижне тим що воно близьке до дитини. І дитина з малого віку вже сприймає цю інформацію, в казках, легендах, в персонажах якихось. То це ціле покоління народжується яке вже розмовляє українською, яке знає українську історію, яке по іншому ставитися до середедовища і так далі.”

Емоційним був майстер-клас від мультиплікатора з кіношколи Дитятко з міста Харків Світланою Дахіною.

Світлана Дахіна, мультиплікатор кіношколи “Дитятко”, м. Харків:

– А зараз що діти роблять які мультики створюють?

–  Зараз ми бачимо що діти мають змогу зробити мальовану анімацію. це сама складна але вона сама-сама цікава. І це такий кишеньковий мультфільм котрий вони можуть забрати з собою. І це буде такий подаруночок для них.

 Настя, відвідувач фестивалю:

– Які в тебе враження від цього фестивалю?

– Тут дуже цікаво і тут можна розкрити свій талант. Тут дуже багато показують чиїсь таланти. Але я також дуже би хотіла навчитись робити мультики. Так що це фестиваль можна сказати для мене.

 Під час проведення фестивалю діти прийняли участь у кастингу на головні ролі у фільми “Гаврик”, а також спільно написали листівку до свята Великодня для наших захисників на Схід країни.

Ірина Мацко, дитяча письменниця, м. Тернопіль: “Сьогодні на Кінохвильці ми створювали з дітками найдовшу листівку для наших добровольців для воїнів яку ми передамо їм. І в нас вона вийшла дуже-дуже довгою я думаю що це рекорд. Ми не хотіли традиційно її міряти ми її зміряли дитячими пальчиками. І довжина її 400 дитячих пальчиків.”

 Під час фестивалю були започатковані премії для тих, хто хоче спробувати себе, як сценарист та мультиплікатор. Гості повезли з собою на згадку про Перший Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення Кінохвилька квітку терену, оповиту кінострічкою. Надіємось, що Кінохвилька буде щорічною  гарною подією, адже сприятиме розвитку дитячого кіно.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя, ініціатор Кінохвильки:  “Для нас фестиваль це дуже відповідальна робота, тому що вперше в Тернополі такий фестиваль засновано і тут в нас дуже багато гостей, яким треба було і показати місто, і щоб в них були умови для того щоб вони показали  свої роботи.Я думаю що і глядачі наші дітки і наші гості всі задоволені. “

Ми вас чекаємо на наших фестивалях!

 

Діти журналісти – Валентина Томащук, Катерина Костогриз, Аріна Міщук, Софія Кручок
Репортер – Олена Мудра
Камера, монтаж – Віталій Цицура

«ТМЦ.ІНФО», 23 квітня 2017 року.