На базі Університетської лікарні відкриють кардіологічний центр

Опубліковано:

З метою створення сучасного кардіологічного центру, що функціонуватиме на базі Університетської лікарні, у Тернополі 5 жовтня побував генеральний директор «Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України» професор Борис Тодуров.

Роман Свистун, голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства : «Хочу подякувати Борису Михайловичу, що він відвідав нашу область і це людина, яка в Україні вперше пересадила серце. Скажем, що маємо честь бути за цим круглим столом. Зараз Борис Михайлович працює над проблемою імплантації штучного серця, що дуже важливо і прогресивно в цілому світі. Тобто, людина, яка займається найбільш передовими технологіями і популяризує нашу Україну на світовому рівні. І, скажем, символічно, що він якраз має відношення до становлення кардіохірургії і відкритої хірургії в нас на Тернопільщині».

За рік на Тернопільщині стається приблизно тисячі інфарктів. Кожен сьомий із хворих помирає, велика частина стає інвалідами. Тому важливим завданням є знизити смертність та врятувати людину від інвалідності. На Тернопільщині вже готується відкриття сучасного кардіохірургічного центру.

Михайло Кодра, ректор ТДМУ ім. І. Горбачевського: «В нас чи не єдина область, де ще не має кардіохірургії на всю Україну, тому просто кричуща проблема, просто нагальна проблема ця назріває».

Роман Свистун, голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства: «Обласна Рада виділила 21 мільйон на створення кардіохірургічного центру, і вже закуплено обладнання для кардіохірургії. До кінця року ми плануємо закінчити будівництво кардіохірургічних операційних і ремонт реанімаційного відділення, де будуть виходжуватися хворі.»

Борис Тодуров зазначив, що в багатьох областях вже  створені  центри надання екстреної допомоги з хорошою логістикою .

Борис Тодуров, генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України»:«Вопрос времени доставки при остром миокарде ето самий важний вопрос. С момента начала закрития артерии всего 2 часа есть у человека , чтоби спасти міокард. Ето називаеться терапевтическое окно. Если в течении єтих двух часов человека привозять в клинику и каким-то образом откривают артерію – мишца не погибает и человек остаеться абсолютно здоров. Ми розширили так от 4 до 6 часов, потому что не всегда в два чеса укладиваются. Но даже если привозять от 4 до 6 часов, то смертность снижается до 16- 18 % до 4%.»

На думку Бориса Тодурова, дуже болючим питанням є виділення коштів із загального бюджету на надання населенню медичних послуг.

Борис Тодуров, генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України»: «… Другой вопрос, что не больной должен платить за стенти. За стенти, а лутше всего за саму услугу должен заплатить бюджет. Ми все с вами налогоплатильщики. Ми за свои медицинские услуги уже заплатилисвои налоги…Просто те люди, которие розпределяют наши налоги , почему-то решили, что 3% на медицину ето болем чем  достаточно. И даже ето озучивают на заседании кабмина.  На самом деле в європейських странах ета цифра начинается от 9. 9%  в бюджете ето средний процент, котрий европейские страни тратят на медицинское обслуживаниє свого населения».

Володимир Богайчук підмітив, що важливою складовою є не лише фінансове питання, а й підготовка спеціалістів.

Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА: «Дуже позитивним є те, що Борис Михайлович зараз готовий надавати нам допомогу для того, щоб ми могли вчитися. Тобто , наші спеціалісти готові їхати якраз в Київ для того, щоб піднімати цей рівень».

Репортер, відеозйомка, відеомонтаж – Віталій Цицура.
«ТМЦ.ІНФО», 6 жовтня 2016 року.