Врятувати Дністер. Непричесані думки Бориса Гори

Опубліковано:

У листопаді минулого року представники ПАТ “Укргідроенерго” у місті Новодністровську, Чернівецької області, презентували ідею будівництва шести ГЕС у верхній течії Дністра.

Цей проект викликав категоричне несприйняття громади Тернопілля, зокрема екологів, туристів, місцевих жителів. Вони організували кілька протестних акцій перед Тернопільською обласною радою та державною адміністрацією і змусили депутатів спочатку створити спеціальну контрольну комісію з цього питання, а пізніше – прийняти сесійне рішення про мораторій на будівництво електростанцій в басейні Дністра.

Проте рішення облради має лише рекомендаційний характер…

13 липня цього року Кабінет Міністрів України прийняв «Програму розвитку гідроенергетики України до 2026 року», якою передбачено будівництво цілого каскаду малих ГЕС у верхів’ях Дністра для виробництва додаткової електрики. Якої, ніби-то, бракує в загальній енергетичній мережі України.

П’ять із семи запланованих електростанцій перебуватимуть в межах Національного природного парку «Дністровський каньйон», який у 2008 році віднесений до переліку семи чудес України.

Проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі, крім Тернопільської, виступили обласні ради ІваноФранківщини та Чернівеччини. Також проти проекту висловились  вчені-екологи, яких підтримали в Міністерстві екології України.

Своїми думками стосовно ідеї будівнитва об’єктів електроенергетики на Дністрі ми попросили поділитися відомого  тернополянина, мандрівника, еколога, організатора туризму Бориса ГОРУ.

Борис ГОРА,
мандрівник, еколог, організатор туризму
 Відеозйомка, відеомонтаж – Віталій Цицура.
«ТМЦ.ІНФО», 27 вересня 2016 року.