Ігор Ґерета – знову серед тернополян

Опубліковано:

Ігор Ґерета відтепер знову серед тернополян. Зустріти українського археолога і мистецтвознавця, історика і поета, викладача та громадсько-політичного діяча можна на вулиці Валовій. Саме там йому відкрили пам’ятник – він немовби йде старовинною вулицею до краєзнавчого музею.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Сьогодні ми разом з вами присутні на величній події для нашого міста, адже сьогодні відкривається пам’ятник великому тернополянину, великому українцеві Ігору Гереті. Про нього можна говорити дуже багато – мистецтвознавець, великий будівничий та захисник української церкви, громадський діяч. Але в нього була головна життєва риса, він вмів навколо себе об’єднати творчих та талановитих людей. Він став справжнім символом тернопільської інтелігенції та символом українського патріотизму. Завдяки йому і таким як він твориться позитивний імідж нашого міста і в Україні і світі в цілому. Нехай пам’ять про великого тернополянина завжди житиме в серцях тернополян».

Честь відкрити пам’ятник надали дочці Ярині, голові обласної державної адміністрації Степану Барні, голові обласної ради Віктору Овчаруку, а також міському голові Сергію Надалу.

«Мить відкриття пам’ятника великому перехожому, великому українцеві, людині, яка залишиться тут назавжди з нами».

Символічно, що відкриття відбулося у День народження митця. Цього дня йому мало виповнитись 78 років.

Скульптура з гіпсу за проектом Олега Маляра була виготовлена ще п’ять років тому, потім з цієї форми у Львові відлили бронзовий оригінал. На Валовій, де тепер стоїть пам’ятник, Ігор Ґерета проходив по кілька разів за день, від приміщення Народного Руху до Краєзнавчого музею і назад.

Для Степана Барни, нинішнього голови Тернопільської обласної державної адміністрації, Ігор Ґерета був не лише вчителем, а й великим наставником.

Степана Барна, голова Тернопільської обласної державної адміністрації: «Вихованці Ігоря Петровича всі скажуть. Настільки людина переймалася справою, що в феноменальній працездатності було одиниці людей в історії української держави. Його порівнюють з Франком…»

Теодор Мартинюк, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: «Особливо хотілось би передати вітання і вдячність від нашого митрополита Василія Семенюка, який дуже близько знав світлої пам’яті Ігоря Герету. Вдячність, так як сьогодні вже було сказано, за те насіння, яке Ігор Герета посіяв у душах наших семінаристів, бо був їхнім викладачем в нашій Тернопільській духовній семінарії. Сьогодні священники його згадують, як того, який не тільки передав їм знання історії, а який практично показав українську історію на власній особі».

Репортер, відеомонтаж – Віталій Цицура, відеозйомка – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 27 вересня 2016 року.