Відпочинок дітей зі Сходу у «Буковелі» організували тернопільські волонтери

Опубліковано:

Для волонтерів – це обов’язок, для дітей – справжня казка. 49 школярів із прифронтового селища Нижнє, що на Луганщині, більше тижня провели у дитячому таборі «Артек-Буковель». Дехто з них не те, що вперше побував у літньому таборі – взагалі раніше ніколи не виїжджав за межі свого селища.

Іван, учасник табору: «Я в таких курортах ніколи в житті не був, але в таборах я бував не раз. Тут мені дуже подобається: гори, ліси, озера. Тут дуже класно. Якщо випаде нагода, то я приїду сюди ще».

Іван, учасник табору:«Мені тут дуже подобається. Ми ходили в екстрім-парк, до сусіднього табору. Ми сиділи біля вогнища і співали пісень».

Аліна, учасниця табору: «Ми навчилися нових артеківських пісень, кричалок. Ходили по різних місцях: екстрім-парк, гори, каталися на підйомниках».

Поліна, учасниця табору: «Починається день із зарядки, потім ми йдемо їсти. Далі займаємось усілякими справами, потім обід, абсолют. Далі знову займаємося різними справами. Потім вечеря, всілякі змагання, акції. А в 22:00 – відбій».

Олена Бровар, директор Нижнєнського НВК №36: «Практично застати їх було неможливо. То вони пішли в гори, то вони катаються на канатній дорозі, то вони ходили до сусіднього табору, то в них екстрім-доріжки, то готуються до гала-концерту. Тобто вони постійно зайняті».

Організували поїздку активісти волонтерської групи «Схід та Захід єдині». Керівництво «Буковелю» охоче відгукнулось на таку пропозицію. Неабияк матеріально допомогли й тернопільські підприємці.

Із деякими дітьми волонтери знайомі вже давно.

Василь Конько, координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині» в Тернопільській області: «Ми вже поверталися від наших бійців, із позицій. І він із сестрою стояв попри дорогу. У нас вікна були відкриті. Він крикнув: «Слава Україні!». Ми зупинилися. У мене сльози на очах. Кажу: «Ігоре, у нас є щось – цукерки?». Каже, що є. Я навіть не знав, як його звати, звідки він. Ми йому щиро подякували, дали йому коробку цукерок – і поїхали далі».

У день від’їзду на дітей чекав ще один сюрприз – кожному вручили немалі пакунки. Тому додому вони приїдуть не з порожніми руками.

Юрій Музика, волонтер, координатор благодійного фонду: «У подарунку є канцтовари, іграшки, щось з одягу – шапочка, рукавички».

Дітей із прифронтової зони, а також дітей учасників АТО, дітей, батьки яких загинули, – тернопільські волонтери обіцяють і надалі возити у кращі курорти України.

Репортер, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 23 серпня 2016 року.