Опубліковано:

США дозволили перший в історії приватний політ на Місяць

1858521

Американська компанія Moon Express отримала дозвіл уряду відправити у 2017 році роботизований посадковий модуль на Місяць, ідеться в повідомленні компанії. Moon Express стане першою у світі приватною компанією, якій було дозволено здійснити політ за межі земної орбіти.

За словами засновника Moon Express Боба Річардса, дозвіл було отримано за підсумками тривалих консультацій його компанії з Федеральним управлінням цивільної авіації (органом, який видав дозвіл), Держдепартаментом, NASA і іншими федеральними відомствами. Місія розрахована на два тижні. Апарат доставить на Місяць комерційні вантажі, в тому числі кремовані людські останки, а також проведе декілька наукових експериментів і зробить відеоролики і фотознімки.

Як зазначає Reuters, Федеральне управління цивільної авіації сформує нормативно-правову базу для проведення комерційних експедицій на Місяць, астероїди і Марс. Влада США несе відповідальність за дотримання своїми недержавними компаніями, що здійснюють польоти в космос, міжурядового Договору про космос від 1967 року.

Інші приватні компанії планують отримати відповідні дозволи найближчим часом. Зокрема, засновник американської компанії SpaceX Ілон Маск має намір запустити в 2018 році космічний корабель до Марса. У лютому уряд Люксембурга заявив про намір залучити інвесторів до нової програми з розробки космічних природних ресурсів, зокрема корисних копалин, на астероїдах, розташованих між Місяцем і Марсом. Люксембург став першою державою, яка запустила подібну програму. Зацікавленість в участі в цій програмі вже висловили американські компанії Planetary Resources і Deep Space Industries, які займаються розробкою технологій для експлуатації ресурсів астероїдів.

LB.ua © 2015. Проект Інституту Горшеніна
http://ukr.lb.ua/news/2016/08/03/341838_ssha_dozvolili_pershiy_istorii.html
03.08.2016