Опубліковано:

МОК допустить спортсменів з РФ до Олімпіади-2016: назвав умови

22dc13ed2edd

Міжнародний олімпійський комітет не допустить спортсменів з РФ, які не виконають низку додаткових умов, на Олімпіаду-2016, яка розпочнеться 5 серпня у Ріо.

Згідно з з рішенням МОК, яке оприлюднено 24 липня, виконання умов мають визначити відповідні Міжнародні федерації.

Також МОК підтвердив своє рішення про недопуск російських легкоатлетів до Олімпіади, пише Інтерфакс.

“Російські атлети для участі в Олімпіаді в Ріо мають пройти додаткову перевірку на допінг. Доступ кожного російського атлета до участі у змаганнях буде жорстко контролюватися відповідно до позазмагальної тестової програми у координації з відповідною міжнародною федерацією і WADA”, – зазначено у документі.

Кожен спортсмен, який не пройшов це тестування, буде позбавлений акредитації МОК.

Зазначається також, що ІААФ не переглядатиме рішення щодо участі російських легкоатлетів у Олімпіаді.

У свою чергу міністр спорту Росії Віталій Мутко назвав рішення виконкому МОК об’єктивним, пише РБК.

“Рішення, ухвалене МОК, було зважене і, в даному випадку, грунтуючись на доповіді незалежної комісії WADA, воно об’єктивне, прийняте в інтересах світового спорту і єдності олімпійської сім’ї. Ми вдячні МОК за таке рішення”, – заявив він.

На думку Мутко, більшість спортсменів – членів олімпійської збірної РФ – зможуть виконати жорсткі критерії, визначені МОК.

 

* *  *

Нинішні й колишні посадовці антидопінгових організацій розкритикували рішення Міжнародного олімпійського комітету, що не став забороняти участі в цьогорічних літніх Олімпійських іграх усім російським спортсменам через державну допінгову програму в цій країні.

Про це пише Радіо Свобода.

Як заявив голова Інституту національних антидопінгових організацій, що об’єднує 59 таких організацій, Жозеф де Пансьє, це був “сумний день для “чистого” спорту”, а МОК “не зміг твердо відреагувати на докази підтриманого державою допінгу в Росії, що руйнує російську систему спорту”.

МОК “проігнорував заклики “чистих” спортсменів, численних спортивних організацій і провідних національних антидопінгових організацій вчинити справедливо і виключити Росію з Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро”, мовиться в його заяві.

Також із різкою критикою виступив керівник Антидопінгового агентства США Тревіс Тайґарт. “Розчаровує, що у відповідь на найважливіший момент для “чистих” спортсменів і для чесності Олімпійських ігор МОК відмовився рішуче повести вперед. Рішення про участь Росії… – це істотний удар про правах “чистих” спортсменів”, – мовиться в його заяві.

Критично відгукнувся на рішення й колишній керівник Всесвітнього антидопінгового агентства Річард Паунд, який уже як незалежний експерт розслідував найперші повідомлення про масовий допінг у російському спорті у грудні 2014 року. Як заявив він нині, МОК мав “величезну можливість зробити рішучу заяву, і змарнував її”, засвідчивши “нульову толерантність до допінгу, якщо тільки він не російський”.

Українська правда
http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/24/7115784/
24 – 25.07.2016