Опубліковано:

Церковні шлюби виявилися вдвічі міцнішими за офіційні

00102928_n2

Обвінчатися зважуються тільки найбільш впевнені у своїх почуттях пари. Серед них найменше розлучень. Найпопулярнішим церковний шлюб є у Західній Україні.

Переважна більшість українців у віці старше 16 років (84%) перебувають або перебували в офіційному шлюбі. При цьому 26% респондентів проживали у цивільному шлюбі (тобто проживають або проживали з партнером разом як подружжя при веденні загального господарства, але без реєстрації відносин у РАЦСі). В церковний шлюб вступали 23% українців. Про це свідчать дані соцопитування компанії GfK Ukraine.

Серед респондентів, які офіційно зареєстрували свій шлюб у РАЦСі, 11% повідомили, що наразі розлучені (тобто в даний момент фактично не перебувають у шлюбних відносинах, не важливо, оформляли чи ні розлучення офіційно). Для українців, які знаходилися у цивільних шлюбах, частка розлучених дорівнює 18%, для церковних – 6%.

Цивільні шлюби є найбільш популярними у Києві, а також у Південному та Східному регіонах, церковні шлюби – у Західному регіоні.

16% українців не вступали у шлюб будь-якого типу, серед вікової категорії 16-30 років таких 54%, серед категорії 30-49 років таких вже тільки 7%, а серед категорії старше 50 років – 2%.

“Незважаючи на те, що близько 80% українців вважають себе християнами, церковному шлюбу віддають перевагу більшість населення тільки у Західній Україні. Відповідно, в Західній Україні менше людей, які розійшлися зі своїми партнерами. З огляду на негативне ставлення церкви до розлучень, можна припустити, що обвінчатися зважуються лише ті пари, які є найбільш впевненими у своїх почуттях”, – прокоментувала Інна Волосевич, старший дослідник GfK Ukraine, відповідальний за соціально-політичні дослідження.

Дослідження проводилося компанією GfK Ukraine протягом 4-19 липня 2013 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю. Максимальна похибка – 3,1%

ZN.UA
http://dt.ua/UKRAINE/cerkovni-shlyubi-viyavilisya-vdvichi-micnishimi-za-oficiyni-127037_.html
24.07.2016