Опубліковано:

УПЦ КП закликає не застосовувати насильство до хресної ходи Московського патріархату

714921

Українська православна церква Київського патріархату закликає громадян не застосовувати насильство до хресної ходи, яку організовує Українська православна церква Московського патріархату і яка пройде 27 липня в Києві.

Про це на прес-конференції заявив секретар синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

“Ми закликаємо всіх тих, хто вважає, що ця хода є чимось поганим, ні в якому разі не застосовувати насильство і не піддаватися на провокації”, – сказав він.

За словами Зорі, УПЦ (КП) допускає можливість провокацій під час хресної ходи з боку радикально налаштованих громадян.

“Навпаки, треба всіляко сприяти тому, щоб цей захід, організований Московським патріархатом, закінчився мирно”, – додав він.

УПЦ (КП) сподівається, що правоохоронні органи не допустять можливих провокацій і сутичок під час хресної ходи.

Нагадаємо, хресна хода почалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня – на заході країни з Почаївської лаври. 27 липня, напередодні святкування дня Хрещення Руси-України, учасники обох мають намір зустрітися в Києві на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври, де намічено урочисте богослужіння.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що хресну ходу на Київ організував Кремль для дестабілізації ситуації в Україні.

17 липня на Софіївській площі в центрі Києва зібралися віруючі Московського патріархату, які співали “Боже, царя храни” і скандували “Хай воскресне друга Росія”. Акція пройшла мирно, без будь-яких провокацій. Пізніше в УПЦ МП заявили, що не причетні до проведення цієї акції, а мітинг улаштували “окремі громадяни”.

LB.ua © 2015. Проект Інституту Горшеніна
http://ukr.lb.ua/news/2016/07/20/340677_upts_kp_zaklikaie_zastosovuvati.html
20.07.2016