Опубліковано:

Держдеп: стосунки України і НАТО виходять на новий рівень

159225

Відносини Північноатлантичного альянсу та України переходять з рівня “відповіді на кризу” на рівень довготривалого партнерства, метою якого є розбудова міцних Збройних сил України за стандартами Альянсу.

Про це у коментарі DW сказав речник Державного департаменту США Джошуа Бейкер.

Він також роз’яснив політику НАТО у Східній Європі після саміту у Варшаві, відповідаючи на запитання про те, чи не з’явиться в Європі нова “залізна завіса” через посилення східних кордонів Альянсу.

“НАТО не шукає протистояння з будь-якою державою чи союзом держав. НАТО – оборонне утворення … Для гарантій безпеки країн-членів, НАТО мусить також боронити стабільність за своїми кордонами”, – сказав він.

Бейкер додав, що відносини Альянсу в Європі з Україною, Молдовою, Грузією, а також Швецією і Фінляндією реалізують мету посилення стабільності серед країн, що не є членами блоку.

Він також нагадав, що Вашингтон цього року виділяє ще 335 мільйонів доларів Україні на підтримку оборони, зокрема – на тренування військовослужбовців, радари та комунікаційні системи, а також на радників, які допомагатимуть у боротьбі з корупцією.

НАТО, у свою чергу, підтримуватиме в Україні реформу сфери оборони в Україні, надаватиме сприяння у розмінуванні територій та навчатиме офіцерів і дипломатів за стандартами Альянсу.

 

Українська правда
http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/11/7114420/
11.07.2016