Опубліковано:

Заступника міністра охорони здоров’я Василишина затримали на хабарі

c969805-485-vasilishin

Правоохоронці затримали на хабарі заступника міністра охорони здоров’я України.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури міста Києва.

Вказується, що нещодавно призначений прокурор міста Києва Роман Говда повідомив про завершення “антикорупційної операції з викриття системного хабарництва за участі високопосадовця міністерства охорони здоров’я України”.

“Так, слідчим управлінням прокуратури міста Києва спільно з співробітниками ГУБКОЗ СБ України затримано “на гарячому” заступника міністра охорони здоров’я України”, – сказано у повідомленні.

“Встановлено, що вказаний посадовець створив систему поборів з практикуючих лікарів за надання їм можливості в подальшому здійснювати належним чином свої функціональні обов’язки, зокрема проводити операцій в Олександровській лікарні м. Києва”, – повідомляють у прокуратурі.

Зазначається, що наразі заступника міністра та його спільника затримано в порядку ст. 208 КПК за підозрою в отриманні хабара.

“Вирішується питання щодо повідомлення вказаним особам про підозру”, – сказано у повідомленні прокуратури.

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Василишин через посередника збирав побори з паціентів за проведення урологічних операцій.

Про це у п’ятницю повідомили керівник СБУ Василь Грицак і генпрокурор Юрій Луценко під час спільного брифінгу.

Грицак, зокрема заявив, що хабарництво мало системний характер.

“При чому робив він (Василишин – ред..) це з особливим цинізмом”, – сказав Грицак, додавши, що він з Луценком “були шоковані” побаченими матеріалами справи.

“Уявіть собі, що хабарництво було побудовано таким чином, що лікарі одного з відділення лікарні, яку він очолював, це Олександрійська лікарня, збирали гроші з хворих пацієнтів за проведення операцій”, – розповів Грицак.

“Вчора він був затриманий слідчо-оперативною групою Гепрокуратури і СБУ під час отримання частини неправомірної вигоди”, – сказав Грицак.

За його словами, всього під час затримання і проведених обшуків вилучено більше 50 тисяч доларів і 320 тисяч гривень.

Луценко додав, що “це була група змовників”.

“Василишин представив колективу Олександрійської лікарні уродженця міста Донецька Серняка Юрія Петровича, який став обіймати посаду директора урологічного центру цієї клінічної лікарні і особисто розприділяв лікарів на операції, за кожну з яких лікарі вимагали гроші у пацієнтів і здавали цьому Серняку. Серняк ці гроші акумулював і раз в тиждень від 50 до 100 тисяч гривень, лише з цього центру отримував заступник міністра”, – розповів деталі Луценко.

За словами Луценка, правоохоронці 5 разів фіксували передачу грошей.

“Серняк зараз дає викривальні покази, підтверджуючи повністю кримінальну схему. Сам Василишин від дачі показів відмовився”, – сказав Луценко.

 

Українська Правда
http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/8/7114088/
08.07.2016