Ще 200 метрів – і картингова траса зможе приймати міжнародні змагання

Опубліковано:

Кубок України з картингу вперше відбувся у Тернополі. Ще не минуло й року, як у нашому місті побудували нову картингову трасу, як вона вже прийняла такий масштабний захід. Кількість учасників також вражає – 122.

Микола Чорний, голова Федерації картингу в Тернопільській області: «Це є рекорд України за останні 10-15 років. І це не кінець, тому що багато дітей у таборах, у селах на відпочинку, а тому не могли взяти участь. Але, я думаю, ми можемо мати і 130, і 140 чоловік. Ще нам бракує організації, якоїсь підтримки міської влади. Траса зроблена, хоча й не до кінця. Але є можливість її допрацювати і зробити її ще більш значимою в Україні».

Віктор Мацикур, начальник управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА: «Цього року ми вже провели Чемпіонат області. У планах ще – відкритий чемпіонат області з картингу. Зараз уперше відбуваються всеукраїнські змагання. Наші гості сказали, що картингова траса з цього моменту може вважатися відкритою, тому що вони її сертифікували. Траса відповідає всім вимогам таких об’єктів зі сторони Федерації автомобільного спорту».

Любомир Крупа, заступник голови Тернопільської обласної ради: «Це велика перспектива для міста, для області, тому що раніше картингова справа занепадала. На жаль, ми не можемо сказати, що вона зараз активно розвивається. Але, як кажуть світові економісти і кризові менеджери, період кризи – це період нових шансів. Тернопільщина і, зокрема, Тернопіль повинні використати цей період для того, щоб саме сюди залучити проведення регіональних та всеукраїнських змагань і виходити на міжнародний рівень».

Віктор Мацикур, начальник управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА: «Якщо ми зможемо до цієї траси додати ще 200 метрів, ми зможемо тут проводити вже не тільки всеукраїнські змагання, як сьогодні, а й міжнародні. Це дуже важливо. Оскільки за стандартами трас повинна бути дистанція 1000 метрів, а ми маємо 800 метрів. Тут можна зробити невелику петлю з виходом ось сюди (показує. – Ред.) Спеціалісти промалювали трасу. Тобто зрозуміло – як робити, зрозуміла дистанція, зрозуміла ширина полотна».

Коли є умови для їзди на картах – з’являються нові бажаючі займатися цим видом спорту. На новій тернопільській картинговій трасі вже є кому тренуватися.

Денис Лукащук, учасник змагань (м. Тернопіль): «Я займаюсь картингом один рік. Це приваблює мене швидкістю, самою їздою, як відчувається машина».

Займатися картингом можуть діти віком від 6 років. Навчання проводять в обласному центрі науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді, що знаходиться навпроти картингової траси.

Репортер, відеозйомка, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 6 липня 2016 року.