Опубліковано:

Скандальний директор училища, який примушував студентів плазувати, може повернутись на посаду

Екс-директор училища Андрій Каплун добивається поновлення на посаді.  Він, здається, так і не зрозумів, що принижувати людську гідність -  неприпустимо.

Екс-директор училища Андрій Каплун добивається поновлення на посаді.
Він, здається, так і не зрозумів, що принижувати людську гідність – неприпустимо.

Екс-директор Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі Андрій Каплун подав в суд на Міносвіти і планує повернутись на посаду. Нагадаємо, скандал в училищі зчинився тоді, як в інтернет потраапило відео, де директор на лінійці ставить студентів на коліна і принижує. 

Згодом стало відомо, що в училищі часто дозволюють зайве: примушують працювати в директора на дачі, виконувати різноманітні роботи та позбавляють стипендії. Після скандалів директора відсторонили з керівниї посади, але він продовжив викладати.

Навчальний рік колишній директор завершив таки у стінах училища, яким раніше керував, на посаді викладача і методиста, повідомили в обласному управлінні освіти і науки Тернопілля, пише Галас.

Після звільнення Каплуна з посади директора у Тернополі розпочали конкурс на вакантне робоче місце в училищі. Однак його призупинили, коли екс-директор подав позов на Міносвіти через втрату директорського крісла. Третьою особою у судовому процесі виступає обласне управління освіти і науки.

— Ми чекаємо, коли буде рішення суду, але поки що засідання переносяться, або продовжуються. Так чи інакше процес затягується. Якщо Каплун виграє суд – його можуть навіть поновити на попередній посаді. Так чи інакше, після суду можливе і таке, що теперішній виконуючий обов’язки директора училища може знову нарахувати години Каплуну і він буде викладати у закладі, – повідомив керівник відділу професійної та вищої освіти Володимир Чайковський.

Ще вкінці січня 2016 року увагу громадськості привернуло відео, де на майданчику Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі, у присутності однолітків, двоє студентів на колінах просили пробачення у директора навчального закладу за куріння.

Подія сталася ще у жовтні 2015 року, і як згодом дізналися журналісти чи не з усієї України, це був непоодинокий «специфічний» метод виховання, який застосовував директор училища Андрій Каплун. Студенти розповіли про погрози «закопати у лісі» через вияв неповаги до доньки директора, або ж працю у полі, коли вони мали бути на парах.

Якщо Каплуну не вдасться відсудити директорське крісло у суді, освітяни намагатимуться знайти нового керівника за межами трудового колективу колишнього директора училища.

 

Редакція ДОБИ

ДОБА – doba te.ua
http://doba.te.ua/novyny/skandalnyy-dyrektor-uchylyshcha-yakyy-prymushuvav-studentiv-plazuvaty-mozhe-povernutys-na-posadu
04.07.2016