Опубліковано:

Велоактивісти закликають кандидатів підписати декларацію «Я за велосипед!»

Юрій Суходоляк

Юрій Суходоляк підчас Європейського тижня мобільності у Тернополі. Фото: velotransport.info

Учасники спільноти «ВелоТернопіль» на чолі з Юрієм Суходоляком, який є радником міського голови з питань велоінфраструктури, долучились до національної кампанії «Я за велосипед!». В ході кампанії кандидатам на посаду міського голови та кандидатам до міської ради пропонують підписати Декларацію з простими та вимірюваними кроками, які вони у разі обрання повинні виконати:

  1. не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету міста має спрямовуватись на проекти і програми, що підтримують розвиток велосипедного транспорту
  2. розробити та затвердити міську цільову програму розвитку велотранспорту
  3. ініціювати та реалізовувати створення й розвиток велопішохідних зон
  4. запровадити у складі виконавчої гілки міської влади посаду міського уповноваженого з велосипедного транспорту
  5. забезпечити встановлення зручних та безпечних стійок для зберігання велосипедів біля міської ради, її управлінь, комунальних підприємств та інших муніципальних будівель.
Велосипедист на набережній

Нові обмежувачі руху, які встановили при в’їзді у парк Шевченка з боку Надставної Церкви. Фото: facebook.com/ternopilcycling

Тернопільська спільнота ще з весни цього року провели ряд заходів спрямованих на популяризацію велосипеда як основного засобу пересування містом та ініціатив, які можуть допомогти місцевій владі перетворити Тернопіль на дружнє до велосипедистів місто: розробили схему розвитку велодоріжок парком Шевченка та набережною ставу, проводять анкетування серед тернополян щодо велосипедної інфраструктури.

Найбільшого розголосу серед жителів міста отримав останній захід, який організовували велосипедисти, — Європейський тиждень мобільності у Тернополі, в часі якого впродовж тижня рух приватним транспортом по вулиці Чорновола був обмежений. Прямо на дорозі поставили лавки, де могли відпочивати тернополяни, встановили нові світлофори, які забороняли проїзд автомобілям.

Наразі ніхто із тернопільських кандидатів не підписав декларації. Спостерігати за активностями кампанії координатори пропонують через інтерактивну карту, на якій розміщатимуть інформацію про кандидатів на міських голів та депутатів до міських рад, які підписали декларацію.

Карта активності національної громадської кампанії «Я за велосипед!»