Опубліковано:

Туристи зможуть побачити Тернопіль із даху Катедри

Туристи, які приїдуть до Тернополя, скоро зможуть поглянути на місто з даху одного з найстаріших місцевих храмів – Катедрального собору. Про це в ефірі УХ-радіо розказав керівник у справах стратегії розвитку УГКЦ Тернопільсько-Зборівської єпархії отець Віталій Козак, який впевнений, що Тернополю варто розвивати свої привабливі риси.

– Наприклад, такою унікальною рисою є наш став. Нічого подібного я не бачив у жодному місті. Звичайно, відпочинкові зони вже гарно облаштовані, красивіша і облаштованіша набережна. Треба працювати над галузями, які би розвивали туристичний напрямок. Тернопіль був досить зруйнований, тому треба плекати і звертати увагу на нього, – пише видання Доба з посиланням на слова отця.

-Ми ведемо реставрацію однієї з захристій собору. Дійшли такого висновку, що треба зберегти первинність архітектури і навіть відмовились штукатурити деякі елементи, щоб зберегти цікаві речі. Ми з отцем Орестом, настоятелем Катедри, замислили відкрити перший туристичний маршрут по даху катедри. Не кажу, що це буде цього року, але з часом можна це реалізувати. Це також щось додасть до колориту Тернополя.

На початку липня в Тернополі був інцидент пов’язаний із незаконним потрапланням двох хлопців на дах храму. Процес вибирання на верхівку хлопці зняли на відео та виклади на YouTube (відео згодом було видалено), де його сприйняли неоднозначно – одні розкритикували за вандалізм, інші були вражені витівкою.

Окрім реставрації внутрішнього оздоблення собору зараз проводяться ремонтні роботи із заміни покриття площі перед входом до Катедри.