Суд над Володимиром Камінським перенесли

Опубліковано:

Суд над заступником міського голови Тернополя Володимиром Камінським, який мав відбутись у середу, перенесли на один тиждень – на 23 вересня. Причина – на засідання не приїхав прокурор з Генеральної прокуратури.

 

Тим не менш, чимало людей прийшло на пікет під приміщення суду. Проте не всі змогли сказати, що вони тут роблять.

Діалог з дівчиною, яка тримає прапор з логотипом громадської організації:
– Чому ви тут стоїте?
– (мовчання)
– Хто вас сюди привів?
– (мовчання)
– Скажіть, ви – студенти, не студенти?
– (мовчання)

Діалог із хлопцем, який тримає прапор з логотипом громадської організації::
– Добрий день!
– Добрий день.
– Ви тут стоїте. Чому ви сюди прийшли?
– (мовчання)
– А хто вам дав ці прапори?
– (щось сказав, але нерозбірливо)

Діалог із хлопцем з іншої групи:
– Чому ви сюди прийшли? Ви когось підтримуєте, чи…?
– Глядач.
– Глядач? І на що саме дивитесь?
– На справедливий суд. (…) Як будуть… дії… Про що будуть говорити, які думки сторін.
– А знаєте, кого будуть судити?
– Знаю… Забув…
– Ну, посада хоча б…
– Зам голови Тернополя.

Громадські активісти незадоволені тим, що справу проти Володимира Камінського перекваліфікували. Якщо раніше його напряму звинувачували в отриманні хабара, то пізніше – у неправомірній вигоді з метою тиску на іншого заступника міського голови – Вікторію Остапчук та начальника управління стратегічного розвитку Юрія Дейнеку.

Олена Степанова, громадська активістка: «Ми сподіваємось, що обвинувальний акт буде повернено, що Служба безпеки України належним чином проведе перевірку щодо проведення слідства. Тому що будь-якому юристові, читаючи цей обвинувальний акт, буде смішно про таку кваліфікацію».

Інші активісти переконані, що навіть якби прокурор приїхав на засідання, у судді могли з’явитись інші причини для перенесення слухання.

Ігор Василів, активіст Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан»: «Ми знаємо одне, що якщо будуть якісь крики, якщо люди будуть боротись у прохідній, так як це було сьогодні – дуже довго реєструвалися, – він обов`язково відміне засідання. Ми прийшли для того, щоб усе було спокійно – і суд повинен відбуватися».

Нагадаємо, заступника міського голови Тернополя Володимира Камінського столичні правоохоронці затримали 19 травня. У міській раді заявили, що схопили його не на робочому місці, а в кабінеті секретаря міської ради Ігоря Турського. У цей же час двері до кабінету Камінського гості з Києва виламали, куди відразу зайшов чоловік із сумкою. Що він ніс у тій сумці – не повідомляється.