У Тернополі проведуть «Європейський тиждень мобільності»

Опубліковано:

«Європейський тиждень мобільності» у Тернополі пройде з 16 по 22 вересня. Захід одночасно відбуватиметься у більшості міст Європи. «Тиждень…» покликаний показати людям, що потрібно зменшувати кількість автомобілів на вулицях і пересідати на громадський транспорт або велосипеди.

Юрій Суходоляк, координатор тижня мобільності

«Цей тиждень покликаний на те, щоб люди використовували більше альтернативні засоби пересування, альтернативу автомобілям. Щоби проводити більше часу на вулиці, щоби проводити більше часу в незагазованих місцях, щоби мати краще здоров’я».

У рамках «тижня мобільності» у Тернополі буде перекрито вулицю В’ячеслава Чорновола, де відбуватимуться різні заходи, зокрема – малювання на асфальті, виступи вуличних музикантів, флешмоби.

Юрій Суходоляк, координатор тижня мобільності

«Вулиця Чорновола є воротами в Тернопіль і хотілось би, щоб ці ворота виглядали гарніше, ніж вони зараз є. Тому хочеться щоб ця вулиця була більш привабливою для людей, які власне з вокзалу прямують в наше місто через неї».

Думки тернополян з приводу запланованої акції розділились.

«Позитивно… Мої дітки люблять на дорогу вибігати. Я кажу помаленько-помаленько там машина їде… А мам тут широко, тут класно йти».

«Центр, на мою думку, як був в Тернополі закритий, так він і має бути закритий. А тепер зробили таке – ні пройти, ні проїхати».

«Як що це на користь міста – я ставлюся до цього позитивно».

«Якщо зроблять нормальну розв’язку, яка буде адекватною та зручною, то хай роблять пішою. Але я маю глибокий сумнів, що це можна технічно зробити».

«Я тільки «за». Мені аби дитина і виходила, і вибігала. І я би була спокійна»

«Тут просто вокзал і рух напружений. Я думаю, що то недоцільно».

«Всі дороги поробимо пішохідні, а будемо їхати тільки кругом Тернополя. Я, як водій, проти».

«Тіснувато. Якби вона була чисто пішохідною – було би набагато зручніше. Я живу в цьому районі, тому тільки вітаю таке».

«Я ставлюсь позитивно. Я думаю, що можна зробити саме пішохідною. Центр не для того, щоб машини стояли по правій та лівій стороні».