Видав чек за продане пиво — допоміг місту

Опубліковано:

Вимагати чек при купівлі вина, пива чи цигарок закликають податківці та громадські активісти. Адже 5% від їх вартості йдуть на розвиток міста. Цього року завдяки змінам у законодавстві частина податків більше не перераховується у державний бюджет, а залишається на місцях. Одними з них є 5-відсотковий податок на товари підакцизної групи. Він є другим по надходженнях після податку на доходи фізичних осіб.

Вікторія Остапчук, заступник міського голови Тернополя з фінансових питань: «Якщо на початку року ми планували, що його надходження будуть у межах 48 млн. грн., то станом на сьогодні ми бачимо, що ці надходження будуть, звичайно, більшими. І на останній сесії ми навіть уточнили бюджет: ми передбачаємо, що це буде майже 64 млн. грн.».

Проте не всі підприємці є законослухняними, а тому приховують частину доходів. Деякі з них не захотіли придбати ліцензію на продаж пива, а це – 8 тисяч гривень на рік.

Петро Якимчук, начальник Тернопільської ОДПІ: «Той аналіз, який ми провели, у певній мірі починає свідчити про те, що по місту, як би там не було, продовжується стара традиція серед приватних підприємців, навіть деяких юридичних осіб, які намагаються не показувати відповідний обсяг реалізації відповідних підакцизних товарів через касовий апарат».

Роботу магазинів перевірятимуть не лише контролюючі органи, а й волонтери. Рейди проводитимуть під гаслом «Виданий чек – гроші громаді!»

Ірина Жигунова, голова благодійного фонду «Вікно життя»: «Час від часу законослухняним підприємцям за їхньої згоди буде кріпитися відповідна табличка. Чи це буде заклад громадського харчування, чи це буде торгова точка. Періодично правомірність знаходження такої таблички у закладі буде контролюватися рейдами. Це будуть спільні рейди з журналістами

Руслан Дзуда, заступник голови ГО «Файне місто»: «І, звичайно, заклади, які не видаватимуть чеки, ми будемо висвітлювати у засобах масової інформації, а також на сторінках нашої акції у соцмережах».

Проте найкращий контролер – покупець. Саме від нього в першу чергу залежить, куди піде 5% коштів, які він заплатив за вино чи пиво.