Суддя-художник показав, якими бувають «грані суперечностей»

Опубліковано:

Не тільки вершити долі людей уміють судді. Деякі з них – неабиякі творчі особистості. Це довів служитель Феміди з Івано-Франківська Петро Грицюк, який презентував власну виставку живопису у краєзнавчому музеї. Назва експозиції відповідає особливостям роботи судді – «На гранях суперечностей». Проте насправді сюжети картин мають дещо інший підтекст.

Петро Грицюк, суддя-художник: «Кожна річ має свою протилежність. Є добро і зло, є біле і чорне тощо. Усе є суперечливим у цьому світі. Як на мене, важливо знати грані між тими протилежностями. І, як правило, у боротьбі протилежностей і народжується суперечність».

Художником суддя став три роки тому, коли з’явилось більше часу після роботи. Професійної мистецької освіти чоловік не має – лише у дитинстві закінчив художню школу. Свої роботи Петро Грицюк називає філософською абстракцією. Біля кожної картини є опис твору.

Петро Грицюк, суддя-художник: «У мене є така думка, що мистецтво – для людей, а не мистецтво для мистецтва. Тому коли я пишу якусь роботу, то, часто дивлячись на неї, вона є незрозумілою. І тому я старають такими анотаціями донести до людей те, що я хотів сказати цією роботою. Це – прості буденні речі. Але, подивлячись на них, люди зроблять свої висновки, задумаються, проаналізують».

Всього у творчому доробку судді-художника 50 картин, половина з яких представлена у Тернополі.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський,, камера – Анатолій Віцемішин.

«ТМЦ.ІНФО», 8 вересня 2015 року.