«Стежити за грошима» на виборах закликали громадські активісти

Опубліковано:

«Стеж за грошима» – так називається всеукраїнська кампанія, що охоплює 25 міст. Захід організували, аби привернути увагу до проведення чесних місцевих виборів. Ініціаторами виступили Громадський Рух «Чесно» та громадська організація «Активна громада». Основну увагу активісти зосередили на відкритості джерел фінансування.

Іван Омелян – координатор руху «Чесно» в Тернопільській області: «Основна мета нашого форуму – це донести і до представників партій, і до активістів громадських необхідність фінансової звітності політичних партій не тільки раз на рік чи перед виборами, але й постійно – за ті кошти які вони витрачають на свої передвиборчі кампанії. Ми вважаємо, що прозорість фінансова політичних партій буде основою боротьби з політичною корупцією».

Активісти закликали депутатів підписати Декларацію відповідальності, яка передбачає оприлюднення Декларації про майно, доходи, витрати а також детальний фінансовий звіт про надходження та витрати на виборчу кампанію.

Назар Зелінка, громадський активіст: «Однозначно фінансування і фінансові справи політичних партій мають бути відкритими, прозорими. Маємо сподівання, що тоді ми позбудемось такого поняття, як «політична корупція», яка є одною з основних проблем нинішнього реформування і шляху України до Європи. Фактично це те, за що стояв і Майдан, і Революція гідності. Вони боролися за те, щоби політична корупція і корупція в принципі – викорінилися як такі».

Репортер, відеомонтаж – Христина Римар, камера – Степан Гречківський.

«ТМЦ.ІНФО», 4 вересня 2015 року.