Віце-мера Камінського затримали за отримання хабаря – Генпрокуратура

Опубліковано:

Близько першої години дня у міську раду Тернополя увірвались чоловіки в масках і перекрили всі входи та виходи. Згодом з’ясовується, що ці невідомі чоловіки – київські правоохоронці. Вони там проводили слідчі дії. Депутат обласної ради Володимир Стаюра вважає це особистою помстою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за бажання «свободівців» зняти його з посади.

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської обласної ради: «Після того, коли зареєстрована постанова по Авакову, йде дуже серйозна робота по місцевих радах, по місцевому самоврядуванню».

Сам начальник обласної міліції був небагатослівним.

Олександр Богомол, начальник УМВСУ в Тернопільській області: «Проводяться слідчі дії МВС України. Поки що доступ до приміщення обмежений. Коли закінчиться, тоді зможемо дати детальнішу інформацію. Слідчі дії проводить зведений загін Міністерства внутрішніх справ».

За дві години до міської ради їде швидка медична допомога. Комусь у мерії стало зле. Лікарів не відразу пускають усередину. На вході виникає штовханина.

Згодом кажуть, що лікарів викликали до заступника мера Володимира Камінського. Його самого близько 16:30 виводять через чорний вхід і садять у бус, який їде у невідомому напрямку.

Відразу після цього виникає пожежа у підвалі міської ради. Приїжджають рятувальники і гасять полум’я.

Згодом до журналістів виходить міський голова Сергій Надал. Те, що відбувається у міській раді, він вважає політичною провокацією.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Посвідчення вони показали УБОЗу Києва. При тому всьому, що сказали, що УБОЗ уже ліквідований. Вони вже працюють у якомусь економічному департаменті. Рішення Печерського районного суду міста Києва. Саме цікаве, коли я передзвонив до керівника обласної міліції, до прокурора і спитав, що відбувається, – ніхто з них не був у курсі, що робиться, що це за правоохоронці і звідки вони взялися. Камінського, як будь-якого іншого працівника міської ради, ніхто не затримував на хабарі. Після того, як вони зламали кабінети в міській раді – заступника, секретаря міської ради, вони зустрілися з заступником міського голови Камінським, пред’явили йому звинувачення, у присутності чотирьох людей з міської ради, – і вчепили наручники».

На сайті Генпрокуратури йдеться, що Володимира Камінського затримали через хабар у 217 тисяч гривень за вирішення «земельного питання». Частину коштів – 135 тисяч – оперативники виявили під час обшуку.

Журналіст, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Богдан Демчук.