Виставку-продаж сортових фіалок провели у Тернополі

Опубліковано:

Клуб «Сенполія-Захід» вкотре організував виставку-продаж сортових фіалок. З 24 по 26 квітня відвідувачі «Подолян» могли не лише помилуватись розмаїттям сортів та придбати рослину, а й дізнатись багато корисних порад по догляду від справжніх фахівців.

Наталія Бакалець, колекціонер: «Найголовніше – любити їх, підливати, але не заливати. Вони бояться прямих сонячних променів. А так – нічого складного немає. Якщо людина хоче і ставить собі за мету, то вони будуть».

Хоча фіалка й досить не вибаглива рослина, та все ж потребує достатньої уваги.

Наталія Бакалець, колекціонер: «Для того, щоб фіалочка була гарною, красиво цвіла, її треба пересаджувати щопівроку. Це в період, коли вона не цвіте – або осінь, або весна».

Колекціонери вишукують своїх красунь по всьому світу.

Зоя Герасимчук, колекціонер, керівник клубу «Сенполія-Захід»: «На нашій виставці представлено сортові фіалки. Це є зарубіжна селекція, а також українська і російська селекція. В Україні протягом останніх років селекціонування стало дуже популярним заняттям».

Наталія Бакалець колекціонує фіалки вже близько 10 років та планує власноруч вивести новий вид.

Наталія Бакалець, колекціонер: «Якщо є декілька фіалочок, то це не потребує багато часу. А якщо колекція велика, то це потребує дуже багато часу. Буває так, що якщо я вдома, сидиш цілий день, з ранку до вечора пересаджуєш, підливаєш».

Захоплення фіалками – хобі, що ніколи не набридає, – говорить колекціонер з 18-річним стажем.

Зоя Герасимчук, колекціонер, керівник клубу «Сенполія-Захід»: «Постійно це в мене в голові. З ранку до вечора я зайнята фіалками, в мене велика колекція. І це моє хобі, це є справа мого життя».

Наступну виставку «Сенполія-Захід» планує провести у Львові до Дня матері.

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Роман Федчина, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 3 травня 2015 року.