Для будівництва велодоріжок потрібно використовувати будь-які можливості, – Олег Шмід

Опубліковано:

Будівництво велодоріжок потрібно починати під час реконструкцій вулиць, запланованих на цей рік. Таку пораду дав тернополянам радник львівського мера Олег Шмід під час першого Велофоруму в нашому місті. Не потрібно чекати, поки черга зі створення веломаршруту дійде до конкретної вулиці, – каже він. Для цього потрібно використовувати будь-які можливості.

Олег Шмід, радник міського голови Львова: «У нас також була затверджена програма – в 2011 році. Там були трішки інші плани етапності. У нас етапність зруйнована. Але завдяки тому у Львові зараз є 40 кілометрів велодоріжок».

Львів’яни пропонують створювати велодоріжки не лише на проїжджих смугах, а й за рахунок звуження широких тротуарів.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Коли ми будемо робити капітальні ремонти тротуарів і набережну Тернопільського ставу, це також не є проблемою внести зміни у проект і передбачити ділянки для руху велосипедистів. Полегшить це рух і для велосипедистів, і для пішоходів, тому що часто є нарікання у парку на набережній, коли люди гуляють, а їм нібито заважають велосипедисти. А так буде чітко розмежована смуга для кожного – і кожен буде себе комфортно почувати».

У концепції розвитку велоінфраструктури на подальші 10 років, яку презентували під час першого Велофоруму, пропонується у найближчий період прокласти велодоріжки у парках і скверах, а наступного року зосередитись на магістралях між «Аляскою», «Дружбою» та «Східним».

Репортер, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 21 квітня 2015 року.