Противники будівництва біля залізничного вокзалу «залишають за собою право на кардинальні дії»

Опубліковано:

Не поговорили, а посварилися. Засідання комісії з приводу будівництва торгового комплексу навпроти залізничного вокзалу – за участі чиновників, забудовника, архітекторів, представника «Укртелекому» та начальника вокзалу – представники кількох громадських організацій покинули невдовзі після початку. Вони наполягали на повному припиненні будівельних робіт. Тоді як забудовник і зв’язківець переконували, що підприємець Роман Семерко зводить лише накриття кабелів, тобто ізолює їх від навколишнього середовища.

Іван Ковалик, представник ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»: «Це є один з етапів робіт. Це є ніяка не ізоляція кабелів».

Між представниками різних громадських організацій виникла перепалка.

Ольга Шахін, представник ГО «Підприємці Галичини»: «Проект цього рішення був опублікований на офіційному сайті міської ради. Я, як голова громадської організації, небайдужа. Кожного разу роблю зауваження до проектів рішень. Чому ви не ініціювали громадських слухань? Чому ви пропустили і не зробили зауважень до того, як виносився проект рішення по цьому підприємцю? Потім пройшло два місяці, коли затверджувався проект рішення. У мене таке враження, що ви воюєте просто із підприємцем, а не з міською радою».

Ігор Василів, представник ТО ВО «Автомайдан»: «Абсолютно пан Роман не є в цій ситуації стороною конфлікту. Я ще раз наголошую, що ні «Автомайдан», ні «Самооборона» не воює з паном Романом».

Представники «Автомайдану», «Самооборони Тернопільщини» і «Ради бізнесу Тернопілля» за 10 хвилин покинули засідання комісії, оскільки не були виконані їхні вимоги, а саме: припинити будівельні роботи; відкликати та переглянути містобудівні умови; відсторонити від займаних посад віце-мера Володимира Камінського та головного архітектора міста Василя Бесагу; припинити виділення земельних ділянок під інвестиційні проекти; а також провести незалежний аудит роботи комунальних підприємств, задіяних у будівництвах.

На захист проекту став начальник залізничного вокзалу Михайло Жуков. Він переконує, що новобудова не псуватиме вигляду Привокзального майдану, а сама споруда до цього ж майдану жодного відношення не матиме.

Михайло Жуков, начальник вокзалу залізничної станції «Тернопіль»: «Територія залізничного вокзалу – жовта лінія там проходить. А це вже територія міста. Але все одно людям буде приємно зайти в той торгівельний об’єкт – недалеко бігти. І буде все нормально».

Вікторія Остапчук, заступник міського голови Тернополя: «Незакритими є кабелі. Просто призупинити будівництво. Жодного зауваження, жодної вимоги, чому власне призупинити, що саме не задовольняє… Ми були готові вислухати всі сторони і дійти якогось компромісного рішення – для того, щоб можна було задовільнити і сторону підприємця, і громадські організації, які виступають «за» будівництво. Були готові вислухати і громадські організації, які «проти». Які в них зауваження до будівництва? Ми були готові це все врахувати. Мені дуже шкода, що в нас не вийшло конструктивної розмови».

У свою чергу представники громадських організацій, котрі покинули засідання комісії, заявили, що «не будуть шукати компромісу з владою, яка не дотримується обіцянок. Громадські організації залишають за собою право на кардинальні дії».

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Анатолія Віцемішин.

«ТМЦ.ІНФО», 6 квітня 2015 року.