Навчальні центри для студентів-медиків відкривають у тернопільських селах

Опубліковано:

Сучасний кардіограф, стоматологічне обладнання, гуртожиток для інтернів – усе це віднедавна є у центрі первинної медико-санітарної допомоги, що в селі Гнилиці Підволочиського району. Таким медичним закладом може похвалитись не кожне село Тернопільщини.

Михайло Корда, ректор ТДМУ ім. І. Горбачевського: «На сьогодні медичний університет має 5 таких навчальних центрів. Це надзвичайно перспективний проект. Він започаткований попереднім ректором Ковальчуком Леонідом Якимовичом. Такі центри надзвичайно потрібні. По-перше – людям, і по-друге – університету».

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: «Ми, спільно з ректором медичного університету, ще раз аналізували можливості дистанційного медичного огляду, можливістю обміну, скажімо, інформацією про стан хворого. Це – можливість дистанційного консультування з лікарем обласної лікарні».

Незабаром на Тернопільщині відкриють ще кілька таких медичних центрів. Для студентів-старшокурсників та інтернів – це хороша база для втілення своїх знань на практиці.

Для села завдяки цьому є багато плюсів, каже сільський голова, адже не кожен може собі дозволити медичне обстеження безпосередньо у Тернополі.

Ілько Стахурський, сільський голова Гнилиць Підволочиського району: «Люди, особливо старшого віку, потребують медичного обстеження. І зараз важко з такого села, як Гнилиці, добратися до районного центру, хоча віддаль – 20 км. А це – і кошти, і час. А тут студенти приїжджають, приходять прямо до житла людей, спілкуються з ними».

Репортер – Христина Римар, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 3 квітня 2015 року.