У Тернополі презентували карпатські «Забобони»

Опубліковано:

Українську міфологію і демонологію в одному виданні зібрав художник та автор численних креативних проектів Андрій Хір. У «Бункермузі» він презентував свій арт-бук «Забобони» – книгу, що випущена обмеженим тиражем у 80 примірників та зроблена практично вручну.

Андрій Хір, автор арт-буку «Забобони»: «Це все робиться в домашніх умовах, друкується на принтері. Єдині машинні елементи виробництва – це обрізка книжного блоку і випалювання картинки на дерев’яній обкладинці. Ця книга є частиною експозиції, яка відбувалася в Києві. Називалась ця виставка «Забобони», тому її позиціонують як «Арт-Бук»».

Для «Забобонів» Андрій зібрав фрази з етнографічних праць українських дослідників Гнатюка,  Онищука та Шухевича. Збережена лексика і точні цитати допомагають осягнути своєрідний світогляд мешканців Карпат, а саме – його темну сторону, – зазначає автор.

Андрій Хір, автор арт-буку «Забобони»: «Я сам із Закарпаття, я там народився і виріс. Однак у книжці та проекті мова йде не лише про Закарпаття, а Карпати загалом. Я обмежуюсь горами, мешканцями гір, оскільки вони в автентичній формі зберегли багато вірувань. В ізольованому суспільстві дуже добре, в чистому вигляді збереглись традиції».

Загалом книга складається з коротких фраз, що несуть філософський зміст, та ілюстрацій до них.

Андрій Хір, автор арт-буку «Забобони» (цитує): « Найгірший осенавець то є хромий. Хто є найбільший грішник, то він його провадить на дно Пекла».

Подарунком від автора є те, що книгу можна вільно переглянути та прочитати в інтернеті.

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Роман Федчина, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 31 березня 2015 року.