Стратегією розвитку міста з тернополянами поділилися колеги зі Львова

Опубліковано:

Стратегією розвитку міста з представниками тернопільських громадських організацій поділилися колеги зі Львова. Як варто працювати, а чого варто уникати в майбутньому – обговорили за круглим столом.

Правильної для всіх міст стратегії розвитку немає, проте є фундаментальні основи, які однакові для всіх.

Андрій Пундор, керівник програми стратегії Інституту міста (м. Львів): «Усі міста щось мають спільне, всі міста щось мають відмінне. Загалом об’єднує всіх те, що ми – Україна. Навіть на Сході говорять що ми – Україна. І проблеми можуть бути всюди однакові. Звичайно, це – безробіття, відсутність інвестицій. Туристи не приїжджають – інвестиції не приходять. Але в кожному місті вони вирішуються по-своєму».

Це не обмежиться лише досвідом Львова. Також будуть активно залучатися фахівці та експерти з Тернополя – заради власного вироблення ідей для нашого міста.

Андрій Грицишин, керівник міської ГО «Об’єднання «Самопоміч»: «Сьогодні є представники багатьох організацій, більшість із них – аполітичні. І кожен з них має свої пріоритети. Ми якраз сьогодні й визначаємо, що для Тернополя пріоритетніше і навколо чого варто об’єднати свої зусилля в першу чергу».

Попри всі схожості у моделях розвитку, Тернопіль все ж є самобутнім та особливим містом. І це обов’язково потребуватиме врахувань при детальній розробці стратегії.

Олег Мушій, голова ГО «Змінюємо Україну»: «Тернопіль однозначно відрізняється від міста Львова. У нас є певна своя як соціальна база, так і свої певні соціокультурні цінності. У нас менше місто, в нас більше зелені, в нас є гарне озеро та інші подібні речі. Однак коли ми говоримо про створення стратегій, то вони базуються приблизно на однакових принципах».

Репортер – Христина Римар, камера – Антон Марчевський, Роман Федчина, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 27 березня 2015 року.