‘]

«Білі берети» навчали мобілізованих правильно надавати медичну допомогу

Опубліковано:

Правилам надання медичної допомоги у бойових умовах навчали мобілізованих вояків активісти волонтерських організацій «Білі берети» та «T-Helpers» на Яворівському полігоні, що у Львівській області.

Завдання бійця – підповзти до пораненого, накласти джгут, щоб зупинити кровотечу, та витягти його з-під куль. Ці навички повинні бути доведені до автоматизму.

Олексій Андрійчук, тактичний медик: «Цілком зрозуміло, по рятувальниках стрілятимуть тим більше. Захищати себе навчають військові. Ми навчаємо навіть не як уберегтись, а як урятувати життя».

Аби вчасно надати допомогу та вберегти життя собі чи іншим, важливо не лише мати необхідні засоби та медикаменти, а й вміти правильно їх застосовувати.

Олексій Андрійчук, тактичний медик: «Якщо людина не вміє правильно користуватись аптечкою, якщо вона не знає, як компоненти використовують у тій чи іншій ситуації, це швидше «мертвий вантаж» – 300-400 грам, який висить на поясі. Людина її відкриває, а там лежать якісь речі, пластмаски, трубочки, ремінці».

Загалом навчання триває близько шести годин на день, з них чотири відводиться на теорію, а дві – на перевірку засвоєних знань, що відбувається у формі стрес-тесту.

Олексій Андрійчук, тактичний медик: «Це такий своєрідний залік зі стрільбою холостими патронами, з вибуховими пакетами і з моделюванням певних ситуацій на полі бою – медичних і тактичних».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера, відеомонтаж – Антон Марчевський.

«ТМЦ.ІНФО», 27 лютого 2015 року.

Сергій Корольчук / ТМЦ.ІНФО - Тернопільський Медіа Центр

Продюсер веб-контенту, виконавчий продюсер ТМЦ.ІНФО