На Тернопільщині розірвали три сумнівні «тендерні» договори

Опубліковано:

Проект «Тендер і злочин» презентувала громадська організація «Українська Галицька Асамблея». Її учасники слідкують за державними закупівлями та виявляють порушення законодавства та зловживань.

Тарас Чолій, керівник проектів «Української Галицької Асамблеї»: «Ми лише маємо підозри, що ці кошти неефективно використовуються. Це, у принципі, в час війни вже є злочином. Чиновники, які мають відношення до всіх цих тендерних процедур, є мабуть, некомпетентними, тому що порушувати в кожній процедурі по 10 пунктів закону якось є неправильно».

Організація працює у трьох областях України – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. Протягом липня-грудня 2014 року тут провели 1800 державних закупівель. Проведений моніторинг усіх процедур показав, що кожна 8-ма закупівля проведена з порушення законодавства.

Тарас Чолій, керівник проектів «Української Галицької Асамблеї»: «Це є кращі фахівці у сфері держзакупівель Західної України, які дуже глибоко дивляться, які бачать навіть такі деталі, які не бачить прокуратура з усією гвардією всіх правоохоронних органів».

Завдяки проекту «Тендер і злочин» громадські активісти прагнуть викорінити корупцію у сфері державних.

Мирослав Сімка, координатор проекту «Тендер і злочин»: «Моніторинг державних закупівель здійснюється послідовно і без перерв. Усі ці справи, які нами виявлено, будуть однозначно скеровані до правоохоронних і контролюючих органів – для того, щоб факти порушення були виявлені, а винних покарано».

Громадські активісти вже мають конкретні результати.

Мирослав Сімка, координатор проекту «Тендер і злочин»: «На Тернопільщині за результатами наших звернень розірвано вже три договори, на Львівщині триває кримінальне провадження по одній з справ. І тут розірванням договору вже не обійдеться – будуть покарані, можливо навіть через кримінальну відповідальність».

Окрім моніторингу у сфері державних закупівель, «Українська Галицька Асамблея» реалізує й ряд інших проектів

Тарас Чолій, керівник проектів «Української Галицької Асамблеї»: «Ми ще займаємося роботою у сфері культури, тобто підтримуємо українську документалістику, займаємось благодійними проектами, допомагаємо армії, залучаємо кошти для військових госпіталів».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Роман Федчина, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 12 лютого 2015 року.