Росія – агресор, Цимбалюк – не депутат, а залізнична лікарня отримає гроші

Опубліковано:

Росія – країна-агресор, «ДНР» та «ЛНР» – терористичні організації, Цимбалюк та інші екс-регіонали – більше не депутати, а відділкова залізнична лікарня нарешті отримає гроші. Такими є рішення позачергової сесії міської ради, яка відбулась у вівторок, 10 лютого.

Із приводу статусу Росії, «ДНР» та «ЛНР» обранці звернулись до Верховної Ради і Кабінету міністрів.

Ігор Турський, секретар Тернопільської міської ради: «Подібне формулювання дозволить істотно активізувати міжнародні санкції, застосовані як до самих терористичних угруповань, так і до Російської Федерації – як держави-агресора, що визнає і підтримує тероризм».

Мандатів п’ятьох обранців позбавила міської виборча комісія ще 6 лютого. З’ясувалося, що вони систематично прогулювати сесії міської ради, не відвідували засідання комісій, а, відтак, ігнорували потреби виборців.

Юрій Малахов, голова Тернопільської міської виборчої комісії: «Тернопільська міська виборча комісія постановляє: 1. Припинити повноваження депутатів Тернопільської міської ради 6 скликання Гнатіва Миколи Ярославовича, Гоча Петра Володимировича, Лукіна Василя Миколайовича, Мамаєва Сергія Володимировича, Цимбалюка Віталія Михайловича. 2. Направити дану постанову на адрусу Центральної виборчої комісії та Тернопільської міської ради».

Рішення міськвиборчкому депутати підтримали. Відразу після цього картку єдиного присутнього депутата, якого стосувалось голосування, Віталія Цимбалюка – заблокували. Він, у свою чергу, вважає, що мандат у нього відібрали незаконно.

Віталій Цимбалюк,депутат Тернопільської міської ради: «Це рішення сесії міської ради щодо мене є антиконституційним. Остаточну крапку у цій справі, я думаю, поставиться суд. І не забувати те, що перешкоджання депутатської діяльності тягне за собою кримінальну відповідальність. Хочу подякувати депутатам, що дали можливість з вами працювати».

Із депутатами, які пройшли по списках, усе просто: на їх місце прийдуть наступні по черзі. А от щодо мажоритарників потрібно ще буде розбиратись у юридичній площині, адже до планових місцевих виборів уже недалеко.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Рішення повинна приймати Центральна виборча комісія. Вони можуть дати звернення на Тернопільську міську раду про оголошення позачергових виборів по мажоритарних округах. Тоді потрібно міській раді приймати рішення про внесення змін до міського бюджету, виділяти додаткові кошти на ці вибори. Не знаю, чи буде зараз у цьому доцільність, тому що вартість виборів тільки по одному округу буде не менше, ніж 200 тис. грн. Крім того, діє норма закону, яка говорить, що за 6 місяців до нових виборів будь-які вибори не проводяться. Тому дане питання буде вирішуватись чисто в юридичній площині. Якщо юридично будуть всі підстави для оголошення виборів, то, звичайно, їх будуть оголошувати. Якщо їх буде недостатньо, то ніхто цих виборів оголошувати не буде».

Про співфінансування відділкової лікарні залізничної станції «Тернопіль» домовились міський голова та перший заступник голови обласної ради. Депутати міської ради затвердили це рішення. Така домовленість є надзвичайно важливою, адже вже другий місяць лікарня взагалі без грошей, а її працівники не отримують зарплату.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Область з обласного бюджету дофінансує дану лікарню у розмірі 4,5 млн. грн. Решту буде дофінансовувати місто Тернопіль. Зараз ми ще просимо розуміння в. о. голови Тернопільської обласної державної адміністрації про те, що він зобов’аний подати документи на розгляд сесії – для того, щоб депутати внесли зміни до бюджету Тернопільської області, щоб ці кошти виділені на місто Тернопіль. Тому що зараз місто має тільки ті кошти, частини яких не вистачає до кінця року, щоб дофінансувати даний заклад».

На завершення депутати надали дозвіл одній із приватних фірм на вулиці Поліській збудувати овочеву базу.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Степан Гречківський.

«ТМЦ.ІНФО», 10 лютого 2015 року.