У Чорткові вчили захищати країну

Опубліковано:

Черговий військовий вишкіл Чортківської, Борщівської та Заліщицької самооборони провели цими вихідними у Чорткові. Участь узяло близько ста осіб віком від 18 до 80 років.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «Ми приїхали разом з інструкторами для того, щоб продемонструвати навики у вогневій підготовці і тактичній медицині. Такі вишколи сьогодні є вимогою часу, оскільки ми розуміємо, що населення повинно готуватися до активних дій як на фронті, так і до активних дій по захисту своєї території, можливо навіть в умовах партизанської війни».

За два дні вишколу з учасниками працювали медики, психологи, військові, священики. Вивчали тактичну медицину, рукопашний бій, вибухову справу. Практикувались у збиранні та розбиранні зброї, стрільбі та наданні медичної допомоги.

Микола Більчук, координатор вишколу: «Ми вправлялись у бойовій підготовці. Я розповідав про зброю, про тактику наступального, захисного бою, про види гранат, гранатометів, стрілової вогнепальної зброї, яку використовують на цій війні».

Мета вишколу – не лише навчити правильної поведінки в умовах бойових дій та підготуватись до оборони, а й підсилити бойовий дух та впевненість.

Іван Віват, заступник голови Чортківської РДА: «Ми повинні вміти захищати Україну, щоб було менше тих смертей в АТО. Дай Боже, щоб воно все не знадобилося, але всяке може бути. Ми всі повинні вміти професійно захищатися».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Антон Марчевський, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 9 лютого 2015 року.