Котел на альтернативному паливі запустили у Кременці

Опубліковано:

Котел на альтернативному паливі запустили у Кременці. Опалюватиме він місцеву гуманітарну педагогічну академію. Тут спалюватимуть дрова. Обійшовся державі котел у 600 тисяч гривень.

Василь Мазурик, представник фірми-підрядника: «В даній котельні проведена заміна газових котлів, які були випущені ще за радянських котлів. Котел НІІСТУ стояв на даному місці. Замінений на котел вітчизняного виробника потужністю 1 мВт, що дає їм зекономити близько 60% газу».

Вартість дров набагато нижча, ніж газу. І завдяки цьому навчальний заклад відтепер буде суттєво економити.

Афанасій Ломакович, в. о. ректора Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка: «Тут є 28 тисяч квадратних метрів, які ми опалюємо. Оскільки в нас дуже великі стелі, то об’єм складає 75 тисяч кубометрів. На добу йде приблизно 14 складометрів дров. І ми порахували, що орієнтовно на рік економія сягатиме до півмільйона гривень».

Перехід до альтернативного палива зумовлений швидким ростом цін на газ. На практиці немає різниці, що спалювати – блакитне паливо чи дрова. У приміщеннях завжди буде тепло.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «В цілому споживання енергоносіїв по області у нас складає більше 2 мільярдів гривень на рік. І тільки за рахунок окремих заходів заощадження енергоносіїв нам вдалося за 2014 рік скоротити споживання на 19 мільйонів гривень».

Між тим, газові котли будуть і надалі використовуватись, але за умови сильних морозів.

Репортер – Христина Римар, камера – Антон Марчевський, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 9 лютого 2015 року.