Готовність рятувальників до надзвичайних ситуацій перевіряють на Тернопільщині

Опубліковано:

На Тернопільщині проводять перевірку готовності систем цивільного захисту населення до дій в умовах надзвичайної ситуації. Її вже провели у Чортківському та Кременецькому районах. До 26 березня такі ревізії організують у інших районах області.

Михайло Бабенко, представник робочої групи ДСНС У Тернопільській області: «Ми бачимо позитивні результати. Люди дійсно серйозно відносяться до виконання своєї роботи. В нас немає зауважень. Взагалі ми побачили багато цікавого, особливо з питань роботи медичної служби. Зараз збираємо проблемні питання на території області для того, щоб ці питання можна було доповісти голові комісії та Прем’єр-міністру України».

Перевіряли не тільки техніку, а й самих рятувальників. Зокрема, вони відпрацьовували ліквідацію умовної надзвичайної ситуації – розлив отруйної хімічної речовини.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «По-різному справилися територіальні підсистеми цивільного захисту з поставленою задачею. Сьогодні на підсумковій нараді і також комісій з надзвичайних ситуацій ми проаналізуємо стан їхнього реагування».

Окрім перевірки готовності державних служб до надзвичайної ситуації, фахівці проводять навчання для цивільного населення Тернополя.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «Протягом січня вже близько 300 чоловік пройшло навчання у нашому навчально-методичному центрі. Зараз ми спільно з волонтерами працюємо над більш сучаснішими способами навчання населення. Це можливо, і мобільний додаток можливо, і електронні таблиці, і таке інше».

Одним із проблемних питань, які виникають у ході перевірки, є сповіщення цивільного населення про надзвичайну ситуацію, оскільки лише половина жителів Тернополя забезпечена проводовим мовленням. Тож наразі актуальним є пошук альтернативних методів оповіщення решти тернополян.

Репортер – Христина Римар, камера – Антон Марчевський, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 5 лютого 2015 року.